AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
2.9.2016

Hasiči z devíti jednotek zasahovali u požáru přečerpávací stanice mazutu

SEMILY

Třináct cisternových automobilových stříkaček se v pátek odpoledne sjelo k požáru přečerpávací stanice mazutu, která patřila k průmyslovému objektu bývalé textilní továrny Kolora v Semilech.

Událost byla ohlášená v 16:43 hodin. V době příjezdu jednotek se z kotelny valil hustý dým a hasiči měli obavu, aby se požár nerozšířil do nádrže, kde se mělo dle dostupných informací nacházet 100 - 150 tun mazutu. Nádrž byla s objektem propojená potrubím.

Hasiči museli do objektu vniknout násilně a v první etapě zasahovali pouze zvenku. Pro silné zakouření probíhalo hašení v dýchací technice. Hasiči na likvidaci objektu mazutového hospodářství (velikosti 10x8m) nasadili několik vodních proudů a pro lepší účinek vody používali smáčedlo.

Ve spolupráci s městem Semily bylo provedeno varování obyvatelstva na přilehlém sídlišti s žádostí o nevycházení a nevětrání. Požár zbytků mazutu v přečerpávací stanici dostali hasiči brzo pod kontrolu a v 18 hodin byla hlášená jeho úplná likvidace. V tuto dobu byla také ukončena činnost štábu. Na závěr hasiči ještě jednou místo zásahu prošli a provedli kontrolu termokamerou.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 80.000 Kč, hasiči zásahem uchránili majetek v hodnotě 400.000 Kč. Příčinou požáru byla nedbalost při používání rozbrušovací pily uvnitř objektu.

Autor / zdroj: Mgr. Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA