AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
2.9.2016

Hasiči z devíti jednotek zasahovali u požáru přečerpávací stanice mazutu

SEMILY

Třináct cisternových automobilových stříkaček se v pátek odpoledne sjelo k požáru přečerpávací stanice mazutu, která patřila k průmyslovému objektu bývalé textilní továrny Kolora v Semilech.

Událost byla ohlášená v 16:43 hodin. V době příjezdu jednotek se z kotelny valil hustý dým a hasiči měli obavu, aby se požár nerozšířil do nádrže, kde se mělo dle dostupných informací nacházet 100 - 150 tun mazutu. Nádrž byla s objektem propojená potrubím.

Hasiči museli do objektu vniknout násilně a v první etapě zasahovali pouze zvenku. Pro silné zakouření probíhalo hašení v dýchací technice. Hasiči na likvidaci objektu mazutového hospodářství (velikosti 10x8m) nasadili několik vodních proudů a pro lepší účinek vody používali smáčedlo.

Ve spolupráci s městem Semily bylo provedeno varování obyvatelstva na přilehlém sídlišti s žádostí o nevycházení a nevětrání. Požár zbytků mazutu v přečerpávací stanici dostali hasiči brzo pod kontrolu a v 18 hodin byla hlášená jeho úplná likvidace. V tuto dobu byla také ukončena činnost štábu. Na závěr hasiči ještě jednou místo zásahu prošli a provedli kontrolu termokamerou.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 80.000 Kč, hasiči zásahem uchránili majetek v hodnotě 400.000 Kč. Příčinou požáru byla nedbalost při používání rozbrušovací pily uvnitř objektu.

Autor / zdroj: Mgr. Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA