AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
27.5.2016

Liberecký kraj se pustil do letošních nejnákladnějších rekonstrukcí silnic

LIBERECKÝ KRAJ

Cesta Českým rájem bude brzy pohodlnější a bezpečnější. Liberecký kraj začíná v těchto dnech pracovat na kompletních rekonstrukcích silnic III/28115 Troskovice (Krčák, Vidlák) a III/28116 Borek - Troskovice. Jedná se o dvě nejnákladnější stavby, které bude kraj na své silniční síti letos realizovat. Rekonstrukce přijdou na více než 75,7 mil. Kč.

Práce na silnici III. třídy číslo 28115 v Troskovicích zahrnují stavební úpravu vozovky v úseku od křižovatky na Semín po křižovatku se silnicí III/27921 ("Na Prašivci) v délce 3,440 km. "Vozovka je nyní ve velmi špatném stavu, má výrazně porušené živičné vrstvy. Kromě úpravy silnice dojde k obnově odvodnění a doplnění záchytných systémů. Stávající krajnice neumožňují osazení zádržného systému, proto bude nutné těleso komunikace rozšířit pomocí vyztužení svahů. Součástí opravy je i homogenizace šířkového uspořádání, rekonstrukce jedné opěrné zdi, provede se i nové vodorovné dopravní značení a úplná výměna svislého značení," popisuje chystané práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 40.494.458,12 Kč bez DPH. Nejvýhodnější nabídku podala společnost EUROVIA CS, která stavbu provede za 27.469.000,00 Kč bez DPH, tj. 33.237.490,00 Kč včetně DPH.

Rekonstrukce silnice III/28116 vedoucí z obce Borek do Troskovic začne v pondělí 30. května. Pracovat se bude v úseku dlouhém 4 km. Stavbaři provedou jeho kompletní rekonstrukci včetně opravy stávajícího mostu přes potok Libuňka, který je ve špatném technickém stavu.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 51.102.032,14 Kč bez DPH. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Porr a.s., která stavbu zrealizuje za 35.158.100,00 Kč bez DPH, tj. 42.541.301,00 Kč včetně DPH.

Obě stavby jsou financovány z rozpočtu Libereckého kraje. Hotovo by mělo být nejpozději do konce října letošního roku. Rekonstrukce budou probíhat v několika etapách, které si vyžádají úplné uzavírky silnic. Ty řidiči najdou na portálu www.dopravniinfo.cz.

"V současné době máme na krajské silniční síti připraveno 57 akcí za 405 mil. Kč. V letošním roce máme v plánu opravit minimálně 90 km úseků silnic a k tomu devět mostů ve všech částech kraje," dodává hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA