AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
21.10.2015

Opravená silnice v Hájích nad Jizerou bude otevřena od této soboty, za provozu budou ještě probíhat další práce

HÁJE NAD JIZEROU

Zpevnění skalního masivu oddálilo zprovoznění krajské silnice II/292 v Hájích nad Jizerou. Kvůli rekonstrukci kilometrového úseku musí motoristé od začátku letošních letních prázdnin využívat objízdné trasy. Pro veškerou dopravu bude komunikace opět otevřena od soboty 24. října, řidiči však musí ještě počítat s omezením.

Stavební práce zahrnují prodloužení gabionové zdi, odvodnění příkopu podél komunikace včetně obnovy a doplnění uličních vpustí, rekonstrukci propustků, výměnu silničních svodidel, odfrézování a pokládku nové vrstvy vozovky. „Součástí rekonstrukce bylo také zabezpečení skalního masivu nad silnicí pomocí ocelových sítí. V průběhu prací ale byla zjištěna značná nestabilita 25 metrového úseku, což vyžadovalo změnu technologie kotvení a užití jiného typu ocelových sítí. Silnice tedy bude průjezdná, pouze ve vymezeném úseku bude kvůli bezpečnosti provoz možný v jednom jízdním pruhu," upozorňuje krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Pokud to klimatické podmínky dovolí, práce na zabezpečení skalního masivu budou dokončeny ještě v letošním roce. Se zprůjezdněním silnice II/292 pro veškerou dopravu se ale počítá od 24. října. K zúžení do jednoho jízdního pruhu dojde podél nezabezpečeného skalního masivu v délce cca 40 metrů, kde bude dopravním značením upravena přednost před protijedoucími vozidly.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA