AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Výjezdy hasičů v Libereckém kraji směřují k nehodám.
Výjezdy hasičů v Libereckém kraji směřují k nehodám.
16.10.2015

Výjezdy hasičů v Libereckém kraji směřují k nehodám

LIBERECKÝ KRAJ

Od čtvrtku do pátečního dopoledne zasahovali hasiči v Libereckém kraji u dvaceti dopravních nehod. Řada z nich si vyžádala zranění, ale nebylo nutné osoby vyprošťovat pomocí hydraulického nářadí.

Komplikovaným tahem byla silnice R 35 u Turnova. Zde ráno havarovala 4 osobní auta, řidič jednoho vozu utrpěl zranění a hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc. Úniky provozních náplní hasiči zasypali sorbentem a uklidili střepy a úlomky plastových částí. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Turnov společně s dobrovolnou jednotkou Turnov. V této sestavě vyjeli na R35 také odpoledne k nehodě dodávky a autobusu.

Na Semilsku zasahovali profesionální hasiči z Jilemnice, kteří byli včera voláni v 15:23 hodin k nehodě osobního automobilu převráceného na střechu. Událost se stala v Mříčné a obešla se bez zranění. Naopak tři lehká zranění utrpěli lidé při nehodě dvou osobáků v ulici Kozákovská v Semilech.

K vozidlu na střeše v části obce Dubé (Horky) vyjížděli ve čtvrtek v 16:22 hodin profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolná jednotka Dubá (1). Hasiči zajistili místo nehody, zasypali uniklý olej a usměrňovali provoz na komunikaci. Zraněná řidička byla odvezena ZZS do nemocnice.

Profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolní hasiči jednotky Mimoň pomáhali i u nehody v Hamru na Jezeře, kde se střetla dvě nákladní auta. Komunikace byla uzavřena, oba vozy zůstaly po nehodě nepojízdné.

Série nehod pokračovala i v pátek dopoledne, auto v příkopě bylo hasičům hlášeno v části obce Stará Lípa, liberečtí profesionální hasiči byli přivoláni do části obce Záskalí, kde Ford Siesta skončil na střeše mimo komunikaci.

Nehoda osobního automobilu na boku v Pertolticích pod Ralskem v pátek po 9. hodině zaměstnala profesionální hasiče z Jablonného v Podještědí a dobrovolnou jednotku Mimoň.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA