AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
22.7.2015

Nehody motocyklů omezily provoz na komunikacích Libereckého kraje

TURNOV / JABLONEC NAD NISOU

V úterý odpoledne zasahovali hasiči HZS Libereckého kraje u dvou nehod motorkářů. Události byly ohlášeny krátce po sobě.

K první nehodě vyráželi profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou, a to do části obce Jablonec nad Nisou - Vrkoslavice (ulice Pražská). Informaci o nehodě jim předávali v 16:13 hodin zdravotníci ZZS LK. Jak hasiči zjistili, šlo o nehodu osobního automobilu a motocyklisty.

Řidiči osobního automobilu se nic nestalo, motocyklista utrpěl zranění a lehce zraněna byla i kolemjdoucí chodkyně. Hasiči provedli protipožární opatření, provoz na komunikaci byl kompletně uzavřen. Jen z pacientů byl odvezen sanitním vozem ZZS, druhého zraněného hasiči pomohli transportovat do přivolaného vrtulníku LZS. Po zdokumentování nehody hasiči pomohli s naložením motocyklu na odtahovou službu a zasypali uniklé provozní náplně. Provoz byl obnoven těsně před půl osmou.

Druhá z nehod byla hasičům nahlášená v 16:26 hodin a boural při ní v Sedmihorkách u Turnova motocyklista a osobní automobil. Hasiči pomáhali s ošetřením zraněného motocyklisty a usměrňovali provoz na vytížené komunikaci I/35, doprava byla řízena kyvadlově. I zde hasiči uklidili komunikaci a zasypali sorbentem provozní kapaliny. Na místě zasahovaly 2 jednotky, profesionální hasiči z Turnova a jejich turnovští dobrovolní kolegové.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA