AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
22.7.2015

Nehody motocyklů omezily provoz na komunikacích Libereckého kraje

TURNOV / JABLONEC NAD NISOU

V úterý odpoledne zasahovali hasiči HZS Libereckého kraje u dvou nehod motorkářů. Události byly ohlášeny krátce po sobě.

K první nehodě vyráželi profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou, a to do části obce Jablonec nad Nisou - Vrkoslavice (ulice Pražská). Informaci o nehodě jim předávali v 16:13 hodin zdravotníci ZZS LK. Jak hasiči zjistili, šlo o nehodu osobního automobilu a motocyklisty.

Řidiči osobního automobilu se nic nestalo, motocyklista utrpěl zranění a lehce zraněna byla i kolemjdoucí chodkyně. Hasiči provedli protipožární opatření, provoz na komunikaci byl kompletně uzavřen. Jen z pacientů byl odvezen sanitním vozem ZZS, druhého zraněného hasiči pomohli transportovat do přivolaného vrtulníku LZS. Po zdokumentování nehody hasiči pomohli s naložením motocyklu na odtahovou službu a zasypali uniklé provozní náplně. Provoz byl obnoven těsně před půl osmou.

Druhá z nehod byla hasičům nahlášená v 16:26 hodin a boural při ní v Sedmihorkách u Turnova motocyklista a osobní automobil. Hasiči pomáhali s ošetřením zraněného motocyklisty a usměrňovali provoz na vytížené komunikaci I/35, doprava byla řízena kyvadlově. I zde hasiči uklidili komunikaci a zasypali sorbentem provozní kapaliny. Na místě zasahovaly 2 jednotky, profesionální hasiči z Turnova a jejich turnovští dobrovolní kolegové.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA