AKTUÁLNĚ / Politika

Popis: Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
21.3.2017

Občané Harrachova, zeptejte se hejtmana

HARRACHOV

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta pokračuje ve svých pravidelných setkáních s občany a zástupci měst. V rámci již tradičního Dne s hejtmanem se potká v pátek 24. března s obyvateli města Harrachov od 15:30 hodin v obřadní síni tamního městského úřadu.

Návštěvu začne hejtman na harrachovské radnici, kde mu na společném setkání starostka a místostarosta města představí aktuální i dlouhodobé plány či projekty k řešení. Jedním takovým bude i stav místních komunikací, kterého se zúčastní i zástupci Krajské správy silnic Libereckého kraje a Euroregionu Nisa. Poté zavítá hejtman Martin Půta za dětmi do Základní školy Dr.h.c. Jana Masaryka a následně navštíví harrachovskou Mateřskou školu Kamínek.

Ve známé Sklárně a minipivovaru Novosad si hejtman prohlédne sklářské pece a prostory výroby, a také společně se starosty okolních obcí tamtéž v restauraci poobědvá. Po poledni čeká hejtmana přesun do bývalé roubenky sklářského výtvarníka Jiřího Harcuby, již věnovala rodina Harcubova bezplatně Libereckému kraji, a ve které je stále zachovalá brusičská a rytecká dílna. V roubence bude připravena ukázka cechu drátenického. Po ukázce manuálně náročné práce bude čekat hejtmana jednání o harrachovských skokanských můstcích.

Hejtmanský den zakončí Martin Půta již tradičním setkáním s občany a se zastupiteli Harrachova v obřadní síni Městského úřadu města.

Program hejtmanského dne

08:30 – 09:30 přivítání na radnici a jednání o místních komunikacích

09:30 – 10:10 ZŠ Dr.h.c. Jana Masaryka Harrachov

10:15 – 10:55 MŠ Kamínek Harrachov

11:00 – 12:30 oběd se starosty v restauraci Sklárny a minipivovaru

12:30 – 13:30 prohlídka objektu sklárny

13:35 – 14:00 ukázka cechu drátenického v domku výtvarníka Jiřího Harcuby

14:00 – 15:25 jednání o skokanských můstcích

15:30 – 16:30 setkání s občany a se zastupiteli

Autor / zdroj: Andrea Fulková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA