AKTUÁLNĚ / Politika

Popis: Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
21.3.2017

Občané Harrachova, zeptejte se hejtmana

HARRACHOV

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta pokračuje ve svých pravidelných setkáních s občany a zástupci měst. V rámci již tradičního Dne s hejtmanem se potká v pátek 24. března s obyvateli města Harrachov od 15:30 hodin v obřadní síni tamního městského úřadu.

Návštěvu začne hejtman na harrachovské radnici, kde mu na společném setkání starostka a místostarosta města představí aktuální i dlouhodobé plány či projekty k řešení. Jedním takovým bude i stav místních komunikací, kterého se zúčastní i zástupci Krajské správy silnic Libereckého kraje a Euroregionu Nisa. Poté zavítá hejtman Martin Půta za dětmi do Základní školy Dr.h.c. Jana Masaryka a následně navštíví harrachovskou Mateřskou školu Kamínek.

Ve známé Sklárně a minipivovaru Novosad si hejtman prohlédne sklářské pece a prostory výroby, a také společně se starosty okolních obcí tamtéž v restauraci poobědvá. Po poledni čeká hejtmana přesun do bývalé roubenky sklářského výtvarníka Jiřího Harcuby, již věnovala rodina Harcubova bezplatně Libereckému kraji, a ve které je stále zachovalá brusičská a rytecká dílna. V roubence bude připravena ukázka cechu drátenického. Po ukázce manuálně náročné práce bude čekat hejtmana jednání o harrachovských skokanských můstcích.

Hejtmanský den zakončí Martin Půta již tradičním setkáním s občany a se zastupiteli Harrachova v obřadní síni Městského úřadu města.

Program hejtmanského dne

08:30 – 09:30 přivítání na radnici a jednání o místních komunikacích

09:30 – 10:10 ZŠ Dr.h.c. Jana Masaryka Harrachov

10:15 – 10:55 MŠ Kamínek Harrachov

11:00 – 12:30 oběd se starosty v restauraci Sklárny a minipivovaru

12:30 – 13:30 prohlídka objektu sklárny

13:35 – 14:00 ukázka cechu drátenického v domku výtvarníka Jiřího Harcuby

14:00 – 15:25 jednání o skokanských můstcích

15:30 – 16:30 setkání s občany a se zastupiteli

Autor / zdroj: Andrea Fulková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA