AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Cesta za novým úsměvem je dlouhá, ale stojí to za to! Fotografie z připravované výstavy.
Cesta za novým úsměvem je dlouhá, ale stojí to za to! Fotografie z připravované výstavy.
5.10.2016

V Semilech se poběží za novým úsměvem

SEMILY

Jestlipak vás někdy napadlo jak vzácný může být první dětský úsměv? To, co je pro mnohé samozřejmostí totiž může být pro jiné malým zázrakem! Své o tom ví pořadatelé historicky prvního ročníky Běhu za novým úsměvem v Semilech, který se poběží ve čtvrtek 13. října t.r. na semilském Ostrově a v Palackého sadech v Semilech.

"Cílem běhu za novým úsměvem je zvýšení obecného povědomí o rozštěpové problematice, informování veřejnosti o možnostech efektivního léčení rozštěpů obličeje u nás a propagace vynikajících výsledků léčby, které v ČR patří k nejlepším na světě," říká Alena Kuželová, jedna z pořadatelek běhu v Semilech. Běh pořádá rodičovská organizace klientů a přátel rozštěpového centra v Praze Za novým úsměvem, z.s., které jsem od roku 2010 sama aktivní členkou.

Letošní první ročník Běhu za novým úsměvem je celorepublikovou akcí. Poběží se celkem ve dvanácti českých městech, např. také v Praze, Českých Budějovicích, Kladně, Plzni, České Lípě a dalších městech. Všechny běhy se budou konat v měsíci říjnu, který je po vzoru americké rozštěpové asociace vyhlášen měsícem všeobecného povědomí o této problematice.

Akce se koná pod záštitou starostky města Semily Leny Mlejnkové a součástí projektu Běhu za novým úsměvem v Semilech je zároveň výstava fotografií dětí narozených s rozštěpovou vadou v obličeji, jejíž vernisáž se uskuteční 6. října 2016 v 17 hodin ve foyer Městského úřadu v Semilech, Riegrovo nám. 63. Výstava potrvá do 31. října t.r.

"Statisticky se výskyt rozštěpu obličeje za posledních 25 let nezměnil. Na každé 500. až 550. narozené dítě připadá jedno s rozštěpem. Díky zlepšující prenatální diagnostice počet narozených dětí mírně klesá, neboť 60 % matek volí umělé přerušení těhotenství. Cesta za novým úsměvem je mnohdy zdlouhavá a složitá. Výsledkem je v převážné většině případů člověk schopný plnohodnotného života, stejně jako zdravě narozený jedinec. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že takové dítě je sluncem rodiny, darem, který vám pomůže v životě srovnat priority a pochopit, co je na světě nejdůležitější," dodává Alena Kuželová.

Autor / zdroj: Alena Kuželová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA