AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Dominika Roztočilová, studentka Gymnázia I. Olbrachta v Semilech převzala ocenění za 1. místo na celorepublikovém finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů.
Dominika Roztočilová, studentka Gymnázia I. Olbrachta v Semilech převzala ocenění za 1. místo na celorepublikovém finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů.
5.2.2016

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta navštívil město Semily

SEMILY

Již více jak třicet Hejtmanských dnů, při nichž cestuje po městech a obcích Libereckého kraje, má za sebou jeho hejtman Martin Půta. Ten třiatřicátý strávil v uplynulém týdnu v Semilech a jeho první kroky vedly na semilskou radnici. Na radnici hejtman krátce pohovořil s vedením města a poté se v doprovodu starostky Leny Mlejnkové a místostarosty Tomáše Sábla vydal na návštěvu Gymnázia Ivana Olbrachta.

Na gymnáziu čekalo hejtmana přivítání a krátká prohlídka školy. Pár minut na to již spěchal do gymnaziální auly za studenty gymnázia i Základní školy I. Olbrachta na ohlášenou besedu. Na jejím začátku ředitel gymnázia Jindřich Vojta oficiálně představil a ocenil žáky, kteří si v uplynulém období připsali úspěchy na poli sportovním. Gratulaci a drobný dárek od Martina Půty přijala Dominika Roztočilová, Veronika Vanická a Lukáš David.

Po společném obědě se starosty okolních obcí hejtmana čekala návštěva Sociálních služeb Semily.

Jedním z dalších zastavení hejtmana se stala návštěva společnosti AXL Charvát a.s. Zde ho přivítal generální ředitel společnosti Jiří Patka, s nímž se hejtman vydal na prohlídku provozu. Generální ředitel společnosti během prohlídky firmy hovořil s hejtmanem o situaci ve školství a upozornil na nedostatek absolventů strojních oborů. Na to ostatně vzpomněl i sám hejtman při závěrečném zhodnocení své návštěvy v Semilech.

Martin Půta, hejtman Libereckého kraje: "Při naší dnešní návštěvě jsme navštívili firmu Charvát AXL, kde jsme hovořili na téma odborného vzdělávání. Jde o celorepublikový problém a my nyní budeme hledat cestu, jak firmám s hledáním dobře odborně vybavených zaměstnanců pomoci." Středeční návštěvu hejtmana završila beseda s občany v kinosále Jitřenky. Mezi tématy, která občany nejvíce zajímala, nechybělo téma rekonstrukce krajských komunikací a samozřejmě zdravotnictví v Libereckém kraji.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA