AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
26.12.2015

Nad budoucí podobou Komenského náměstí v Semilech se sejde vedení města s architekty a veřejností

SEMILY

Na základě prvního veřejného projednání návrhu studie budoucí úpravy Komenského náměstí v Semilech vzešel požadavek občanů na porovnání více možných variant úpravy náměstí a zároveň srovnání nejnovějšího návrhu se stávajícím stavem.

Druhé kolo veřejného projednání studie Komenského náměstí se uskuteční ve čtvrtek 14. 1. 2016 od 17 hodin v divadelním sále budovy radnice. Zde bude občanům představeno celkem 11 původních variant možného řešení daného území.

"Studie řeší budoucí úpravy daného území. Záměrem je na Komenského náměstí vytvořit bezpečnější prostor a pěší koridor pro děti z přilehlých škol a alespoň částečně náměstí dát funkci prostranství pro shromažďování občanů. Zároveň bychom chtěli v maximální možné míře zachovat prostor pro parkování," sdělila Lena Mlejnková, starostka města Semily.

"Nyní bude veřejnosti představeno 11 dohledaných variant z předchozích let společně se současným návrhem a já věřím, že zvolíme nejlepší možné využití stávajícího prostoru Komenského náměstí," dodala starostka.

Jedenáct zmíněných variant z předchozích let společně i současný nejnovější návrh Komenského náměstí je již nyní umístěno na webových stránkách města Semily v sekci Město a samospráva - Rozvoj města.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA