AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
26.12.2015

Nad budoucí podobou Komenského náměstí v Semilech se sejde vedení města s architekty a veřejností

SEMILY

Na základě prvního veřejného projednání návrhu studie budoucí úpravy Komenského náměstí v Semilech vzešel požadavek občanů na porovnání více možných variant úpravy náměstí a zároveň srovnání nejnovějšího návrhu se stávajícím stavem.

Druhé kolo veřejného projednání studie Komenského náměstí se uskuteční ve čtvrtek 14. 1. 2016 od 17 hodin v divadelním sále budovy radnice. Zde bude občanům představeno celkem 11 původních variant možného řešení daného území.

"Studie řeší budoucí úpravy daného území. Záměrem je na Komenského náměstí vytvořit bezpečnější prostor a pěší koridor pro děti z přilehlých škol a alespoň částečně náměstí dát funkci prostranství pro shromažďování občanů. Zároveň bychom chtěli v maximální možné míře zachovat prostor pro parkování," sdělila Lena Mlejnková, starostka města Semily.

"Nyní bude veřejnosti představeno 11 dohledaných variant z předchozích let společně se současným návrhem a já věřím, že zvolíme nejlepší možné využití stávajícího prostoru Komenského náměstí," dodala starostka.

Jedenáct zmíněných variant z předchozích let společně i současný nejnovější návrh Komenského náměstí je již nyní umístěno na webových stránkách města Semily v sekci Město a samospráva - Rozvoj města.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA