AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
26.12.2015

Nad budoucí podobou Komenského náměstí v Semilech se sejde vedení města s architekty a veřejností

SEMILY

Na základě prvního veřejného projednání návrhu studie budoucí úpravy Komenského náměstí v Semilech vzešel požadavek občanů na porovnání více možných variant úpravy náměstí a zároveň srovnání nejnovějšího návrhu se stávajícím stavem.

Druhé kolo veřejného projednání studie Komenského náměstí se uskuteční ve čtvrtek 14. 1. 2016 od 17 hodin v divadelním sále budovy radnice. Zde bude občanům představeno celkem 11 původních variant možného řešení daného území.

"Studie řeší budoucí úpravy daného území. Záměrem je na Komenského náměstí vytvořit bezpečnější prostor a pěší koridor pro děti z přilehlých škol a alespoň částečně náměstí dát funkci prostranství pro shromažďování občanů. Zároveň bychom chtěli v maximální možné míře zachovat prostor pro parkování," sdělila Lena Mlejnková, starostka města Semily.

"Nyní bude veřejnosti představeno 11 dohledaných variant z předchozích let společně se současným návrhem a já věřím, že zvolíme nejlepší možné využití stávajícího prostoru Komenského náměstí," dodala starostka.

Jedenáct zmíněných variant z předchozích let společně i současný nejnovější návrh Komenského náměstí je již nyní umístěno na webových stránkách města Semily v sekci Město a samospráva - Rozvoj města.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA