AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
3.11.2015

Město Semily přijme tři nové úředníky

SEMILY

V souvislosti se vzrůstající agendou přijme město Semily v nejbližší době tři nové úředníky. Navýšení stavu se týká obvodního stavebního úřadu, odboru dopravy a odboru sociálních věcí.

Radnice si od tohoto kroku slibuje zkrácení doby nutné k vyřízení podaných žádostí a ostatní činnosti pro veřejnost.

"Město Semily patří do kategorie obcí s rozšířenou působností (tzv. obcí III. stupně), které v rámci svého správního obvodu zajišťuje výkon státní správy v přenesené působnosti pro širokou veřejnost. Od vyřizování cestovních dokladů, řidičských průkazů, stavebního řízení, matriční agendy až po nakládání s odpady, ochranu přírody a zemědělského půdního fondu," říká Ing. Miloš Sladký, tajemník MěÚ Semily.

"V souvislosti s novelizací některých zákonů došlo navýšení povinností obcí, a to by mohlo v současném stavu vést k neúměrnému prodloužení čekacích lhůt k vyřízení podaných žádostí. Proto jsme se po důkladné rozvaze rozhodli přijmout na nejvytíženější odbory nové pracovníky," dodala Lena Mlejnková, starostka města Semily.

Autor / zdroj: Miloš Sladký

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA