AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
3.11.2015

Město Semily přijme tři nové úředníky

SEMILY

V souvislosti se vzrůstající agendou přijme město Semily v nejbližší době tři nové úředníky. Navýšení stavu se týká obvodního stavebního úřadu, odboru dopravy a odboru sociálních věcí.

Radnice si od tohoto kroku slibuje zkrácení doby nutné k vyřízení podaných žádostí a ostatní činnosti pro veřejnost.

"Město Semily patří do kategorie obcí s rozšířenou působností (tzv. obcí III. stupně), které v rámci svého správního obvodu zajišťuje výkon státní správy v přenesené působnosti pro širokou veřejnost. Od vyřizování cestovních dokladů, řidičských průkazů, stavebního řízení, matriční agendy až po nakládání s odpady, ochranu přírody a zemědělského půdního fondu," říká Ing. Miloš Sladký, tajemník MěÚ Semily.

"V souvislosti s novelizací některých zákonů došlo navýšení povinností obcí, a to by mohlo v současném stavu vést k neúměrnému prodloužení čekacích lhůt k vyřízení podaných žádostí. Proto jsme se po důkladné rozvaze rozhodli přijmout na nejvytíženější odbory nové pracovníky," dodala Lena Mlejnková, starostka města Semily.

Autor / zdroj: Miloš Sladký

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA