AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
3.11.2015

Město Semily přijme tři nové úředníky

SEMILY

V souvislosti se vzrůstající agendou přijme město Semily v nejbližší době tři nové úředníky. Navýšení stavu se týká obvodního stavebního úřadu, odboru dopravy a odboru sociálních věcí.

Radnice si od tohoto kroku slibuje zkrácení doby nutné k vyřízení podaných žádostí a ostatní činnosti pro veřejnost.

"Město Semily patří do kategorie obcí s rozšířenou působností (tzv. obcí III. stupně), které v rámci svého správního obvodu zajišťuje výkon státní správy v přenesené působnosti pro širokou veřejnost. Od vyřizování cestovních dokladů, řidičských průkazů, stavebního řízení, matriční agendy až po nakládání s odpady, ochranu přírody a zemědělského půdního fondu," říká Ing. Miloš Sladký, tajemník MěÚ Semily.

"V souvislosti s novelizací některých zákonů došlo navýšení povinností obcí, a to by mohlo v současném stavu vést k neúměrnému prodloužení čekacích lhůt k vyřízení podaných žádostí. Proto jsme se po důkladné rozvaze rozhodli přijmout na nejvytíženější odbory nové pracovníky," dodala Lena Mlejnková, starostka města Semily.

Autor / zdroj: Miloš Sladký

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA