AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
2.11.2015

Do Čtení pomáhá se zapojilo už 17 % českých žáků. Denně děti rozdělí na charity 17 tisíc korun

Projekt Čtení pomáhá překročil hranici 200 tisíc zapojených dětí. Jeho prostřednictvím mladí čtenáři rozdělili už 37 milionu korun na 385 dobročinných aktivit.

A zájem o dary pro charity prostřednictvím čtení knih dále roste. Průměrně se každý den do projektu přihlásí dalších 60 účastníků. Naposledy mladí čtenáři pomohli získat peníze na monitor životních funkcí pro těžce nemocné děti v Nemocnici Žatec.

Během čtyř a půl let fungování Čtení pomáhá se do projektu na jeho stránkách www.ctenipomaha.cz zaregistrovalo již 200 tisíc mladých čtenářů. „Když uvážíme, že je v České republice přes milion žáků základních škol a středních škol s maturitou, do Čtení pomáhá se registrovalo už přes 17 procent z nich. Zájem žáků a studentů navíc stále trvá, což těší nejen mě a další ambasadory projektu, ale zejména ty, kterým děti pomáhají,“ říká Martin Roman, zakladatel a donátor projektu.

Mladí čtenáři, kteří po přečtení knihy a správném zodpovězení testových otázek získali padesátikorunový kredit, rozdělili charitám už 37 milionu korun a podpořili celkem 385 charitativních projektů. Děti přispívají svým vrstevníkům i dospělým v Česku i zahraničí a bez rozdílu pomáhají lidem se zdravotním postižením, dětem ze sociálně slabších rodin či zvířatům v nouzi. Jen během posledního měsíce se podařilo získat finance pro několik charit a například zakoupit nemocniční přístroj pro těžce nemocné děti v žatecké nemocnici.

Na seznamu knih zařazených do Čtení pomáhá je v tuto chvíli celkem 370 titulů pro děti z prvního a druhého stupně základních škol a žáky středních škol. Nejoblíbenějšími knihami jsou jednotlivé díly ságy o Harry Potterovi od J. K. Rowlingové, Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové a z českých titulů vede Bylo nás pět od Karla Poláčka.

Autor / zdroj: Tereza Skácalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA