AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
2.11.2015

Do Čtení pomáhá se zapojilo už 17 % českých žáků. Denně děti rozdělí na charity 17 tisíc korun

Projekt Čtení pomáhá překročil hranici 200 tisíc zapojených dětí. Jeho prostřednictvím mladí čtenáři rozdělili už 37 milionu korun na 385 dobročinných aktivit.

A zájem o dary pro charity prostřednictvím čtení knih dále roste. Průměrně se každý den do projektu přihlásí dalších 60 účastníků. Naposledy mladí čtenáři pomohli získat peníze na monitor životních funkcí pro těžce nemocné děti v Nemocnici Žatec.

Během čtyř a půl let fungování Čtení pomáhá se do projektu na jeho stránkách www.ctenipomaha.cz zaregistrovalo již 200 tisíc mladých čtenářů. „Když uvážíme, že je v České republice přes milion žáků základních škol a středních škol s maturitou, do Čtení pomáhá se registrovalo už přes 17 procent z nich. Zájem žáků a studentů navíc stále trvá, což těší nejen mě a další ambasadory projektu, ale zejména ty, kterým děti pomáhají,“ říká Martin Roman, zakladatel a donátor projektu.

Mladí čtenáři, kteří po přečtení knihy a správném zodpovězení testových otázek získali padesátikorunový kredit, rozdělili charitám už 37 milionu korun a podpořili celkem 385 charitativních projektů. Děti přispívají svým vrstevníkům i dospělým v Česku i zahraničí a bez rozdílu pomáhají lidem se zdravotním postižením, dětem ze sociálně slabších rodin či zvířatům v nouzi. Jen během posledního měsíce se podařilo získat finance pro několik charit a například zakoupit nemocniční přístroj pro těžce nemocné děti v žatecké nemocnici.

Na seznamu knih zařazených do Čtení pomáhá je v tuto chvíli celkem 370 titulů pro děti z prvního a druhého stupně základních škol a žáky středních škol. Nejoblíbenějšími knihami jsou jednotlivé díly ságy o Harry Potterovi od J. K. Rowlingové, Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové a z českých titulů vede Bylo nás pět od Karla Poláčka.

Autor / zdroj: Tereza Skácalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA