AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
2.11.2015

Hasiči v Libereckém kraji zasahovali u osmadvaceti událostí

LIBERECKÝ KRAJ

O uplynulém víkendu vyjížděli hasiči HZS Libereckého kraje k 28 událostem. Devětkrát byli voláni k požárům, osmkrát zasahovali u dopravních nehod, pětkrát vyjeli k technické pomoci, čtyřikrát k úniku ropných produktů, jednou šlo o planý poplachu a jednou o záchranu osoby.

K záchraně osoby z nepřístupného terénu byly před půl třetí odpoledne volány dvě jednotky hasičů ke skalnatému výběžku Zahradní stěny v části obce Ferdinandov. S ošetřením a transportem pacienta pomáhali profesionální hasiči z Raspenavy a dobrovolní hasiči Hejnice.

Několikrát museli hasiči také k dopravním nehodám s motocyklisty. Nákladní automobil s motorkou se střetl v sobotu v Doksech na silnici I/38. K další havárce jeli profesionální hasiči ze Semil, a to do Záhoří, kde boural osobák s motocyklem.

2 jednotky hasičů zasahovaly u nehody, při které auto skončilo na boku mimo silnici. K události došlo před 20. hodinou v části obce Želeč u Malé Skály. Hasiči po příjezdu zajistili vůz ve stráni navijákem proti dalšímu pohybu. K vytažení auta musela přijet těžká technika - vyprošťovací automobil ze stanice Semily. Po dobu vyprošťování byla komunikace uzavřena. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Na místě zasahovali turnovští a semilští profesionální hasiči.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA