AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
2.11.2015

Hasiči v Libereckém kraji zasahovali u osmadvaceti událostí

LIBERECKÝ KRAJ

O uplynulém víkendu vyjížděli hasiči HZS Libereckého kraje k 28 událostem. Devětkrát byli voláni k požárům, osmkrát zasahovali u dopravních nehod, pětkrát vyjeli k technické pomoci, čtyřikrát k úniku ropných produktů, jednou šlo o planý poplachu a jednou o záchranu osoby.

K záchraně osoby z nepřístupného terénu byly před půl třetí odpoledne volány dvě jednotky hasičů ke skalnatému výběžku Zahradní stěny v části obce Ferdinandov. S ošetřením a transportem pacienta pomáhali profesionální hasiči z Raspenavy a dobrovolní hasiči Hejnice.

Několikrát museli hasiči také k dopravním nehodám s motocyklisty. Nákladní automobil s motorkou se střetl v sobotu v Doksech na silnici I/38. K další havárce jeli profesionální hasiči ze Semil, a to do Záhoří, kde boural osobák s motocyklem.

2 jednotky hasičů zasahovaly u nehody, při které auto skončilo na boku mimo silnici. K události došlo před 20. hodinou v části obce Želeč u Malé Skály. Hasiči po příjezdu zajistili vůz ve stráni navijákem proti dalšímu pohybu. K vytažení auta musela přijet těžká technika - vyprošťovací automobil ze stanice Semily. Po dobu vyprošťování byla komunikace uzavřena. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Na místě zasahovali turnovští a semilští profesionální hasiči.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA