AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
29.10.2015

Hledají se Dobré duše! Již po čtvrté…

Pomáhat je lidské a potřebné. Projekt Dobrá duše není soutěží, ve které vyhrává lepší, či rychlejší. Vyhrává vlastně každý: ten kdo se rozhodne pomáhat i ten, komu se pomoci dostává.

Proto se nyní všem zájemcům z řad dobrovolníků i dobrovolnických institucí otevírá čtvrtý ročník, do kterého se mohou přihlásit. Dobrovolnický projekt Dobrá duše vstupuje již do svého čtvrtého ročníku, do něhož je možné podávat přihlášky až do konce dubna 2016. Za dobu své existence Dobrá duše ocenila už desítky dobrovolníků i dobrovolnických institucí a vznikla tak hezká tradice podpory dobrovolnictví v České republice. Je to jistě potřebné, protože jsou to právě obětaví dobrovolníci, kdo pomáhá seniorům v zařízeních sociálních služeb rozbít stereotyp všedního dne a naplnit den zajímavými aktivitami - od ručních prací, přes zpěv až po výlety nebo „obyčejné“ popovídání.

Za dobu fungování projektu se už dostalo uznání desítkám jednotlivců i institucí po celé České republice a nejvyšší ocenění, titul Dobrá duše, putoval k 9 dobrovolníkům. „Činnosti, kterou dobrovolníci odvádějí, si nesmírně vážíme a považujeme ji za nenahraditelnou. Proto jsme rádi, že můžeme již čtvrtým rokem být jedním z partnerů tohoto projektu, který se snaží dobrovolníky motivovat v jejich úsilí,“ uvádí Andrea Pisingerová ze společnosti HARTMANN-RICO a.s.

Jak může vypadat činnost dobrovolníka nám nastíní příběh pana Petra Brandeiského, který se stal vítězem druhého ročníku Dobré duše. Panu Petrovi je už přes osmdesát let, ale přesto každou středu přijde do domova sociální péče Hagibor, kde připraví vše potřebné pro konání dobrovolnické kavárny Miriam. Ta slouží obyvatelům, kteří už kvůli svému stavu nejsou schopni opustit areál. Pan Petr je bývalý profesor literatury, a proto si s klienty rád povídá o literatuře. Zároveň mluví několika cizími jazyky, což se ukázalo jako výhoda, když jedna klientka po mozkové příhodě byla schopná vnímat jen polštinu, což byl jazyk, kterým mluvila v dětství. Zároveň se pan Petr účastní všech ostatních dobrovolnických aktivit v domově sociální péče Hagibor.

Dobrovolnická kavárna Miriam, kterou v Hagiboru pořádá Židovská obec v Praze, se sama stala předmětem ocenění, a to ve třetím ročníku Dobré duše, který v kategorii institucí vyhrála.

Ať už tedy jste aktivní dobrovolník nebo dobrovolnická instituce, přihlaste se do Dobré duše a dejte o sobě a své činnosti vědět. Třeba právě váš příběh a vaše konkrétní pomoc bude motivovat ostatní k tomu, aby se také zapojili do smysluplných aktivit pro své okolí.

Autor / zdroj: Karolina Stonjeková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA