AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
23.10.2015

Jablonec zlevnil půjčky z Fondu na zlepšení úrovně bydlení

JABLONEC NAD NISOU

Statutární město Jablonec nad Nisou nabízí pro rok 2016 levnější půjčky z Fondu na zlepšení úrovně bydlení. Úročení se snížilo z 2,45 procenta na 2,1 procenta. Žádosti o půjčky na úpravy svých bytů a domů mohou lidé posílat až do 29. února 2016.

Na půjčky na bydlení jsou ve fondu každoročně rezervovány 2 miliony korun a čerpat je mohou jak fyzické tak právnické osoby. Vloni si obyvatelé Jablonce půjčili 1,4 milionu korun, v roce 2014 byly z důvodu zájmu obyvatel města vyhlášeny dokonce dvě výzvy k podání žádostí o půjčku a lidé si půjčili celkem 1,5 milionu korun.

„V roce 2013 jsme snižovali úrokové sazby poprvé a počet zájemců o půjčky značně vzrostl, letos jsme tento model zopakovali,“ říká náměstek primátora Miloš Vele. „Máme zájem na tom, aby lidé své nemovitosti zvelebovali, proto jim tuto možnost nabízíme,“ vysvětluje Vele.

Peníze půjčené od města mohou lidé využít například na rekonstrukci koupelen, výměnu oken či střech, zateplení nebo modernizaci výtahů. Druhy půjček a podmínky jejich poskytnutí určují pravidla fondu.

Informace pro žadatele o půjčku budou na webu města v sekci Životní situace – Finance zveřejněny od 2. listopadu 2015.

Autor / zdroj: Markéta Hozová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA