AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
23.10.2015

Jablonec zlevnil půjčky z Fondu na zlepšení úrovně bydlení

JABLONEC NAD NISOU

Statutární město Jablonec nad Nisou nabízí pro rok 2016 levnější půjčky z Fondu na zlepšení úrovně bydlení. Úročení se snížilo z 2,45 procenta na 2,1 procenta. Žádosti o půjčky na úpravy svých bytů a domů mohou lidé posílat až do 29. února 2016.

Na půjčky na bydlení jsou ve fondu každoročně rezervovány 2 miliony korun a čerpat je mohou jak fyzické tak právnické osoby. Vloni si obyvatelé Jablonce půjčili 1,4 milionu korun, v roce 2014 byly z důvodu zájmu obyvatel města vyhlášeny dokonce dvě výzvy k podání žádostí o půjčku a lidé si půjčili celkem 1,5 milionu korun.

„V roce 2013 jsme snižovali úrokové sazby poprvé a počet zájemců o půjčky značně vzrostl, letos jsme tento model zopakovali,“ říká náměstek primátora Miloš Vele. „Máme zájem na tom, aby lidé své nemovitosti zvelebovali, proto jim tuto možnost nabízíme,“ vysvětluje Vele.

Peníze půjčené od města mohou lidé využít například na rekonstrukci koupelen, výměnu oken či střech, zateplení nebo modernizaci výtahů. Druhy půjček a podmínky jejich poskytnutí určují pravidla fondu.

Informace pro žadatele o půjčku budou na webu města v sekci Životní situace – Finance zveřejněny od 2. listopadu 2015.

Autor / zdroj: Markéta Hozová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA