AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Knihu do vlaku si můžete půjčit na semilském nádraží zdarma.
Knihu do vlaku si můžete půjčit na semilském nádraží zdarma.
15.10.2015

Dobrá zpráva pro čtenáře: Knihu do vlaku si můžete půjčit na semilském nádraží zdarma

SEMILY

Také si na svých cestách rádi čtete a před čtečkami preferujete klasickou tištěnou knihu? Pokud ano, máme pro Vás dobrou zprávu.

Semilská knihovna se v říjnu připojila k projektu Městské knihovny Mikulov a Českých drah a do čekárny semilského nádraží umístila stánek s knihami. Mezi nimi si cestující mohou zvolit kteroukoli knihu, zdarma si ji vypůjčit a přečíst si ji třeba ve vlaku. Projekt s názvem "Kniha do vlaku" si klade za cíl nenásilně rozšířit mezi lidmi čtenářství a kladný vztah ke knihám.

A na jakých principech je vlastně celý projekt postaven? Pravidla půjčování jsou jednoduchá. Cestující si zdarma vybere z nabídky titulů knihu dle svého vkusu a vezme si ji s sebou do vlaku. Po přečtení ji může vrátit zpět na místo nebo zařadit do podobné nádražní knihovny ve městě, které je do projektu rovněž zapojeno. Všechny knihy jsou navíc opatřeny štítkem s e-mailovou adresou, na kterou mohou cestující poslat zprávu o tom, kam až společně s knihou docestovali. Pokud si čtenář příběh natolik oblíbí, že se nebude chtít knihy vzdát, může ji vyměnit za jakoukoli knihu ze své domácí knihovny, která v nádražní knihovničce nahradí tu, kterou si původně půjčil.

"První knihu do vlaku si mohli čtenáři vypůjčit na nádraží v Mikulově," říká Alena Matěchová, ředitelka Městské knihovny v Semilech. "A protože se nám nápad mikulovské knihovny líbil, rozhodli jsme se k projektu připojit. Navíc máme velmi široký knižní fond a díky tomu, že knihy neustále obměňujeme a doplňujeme, nemáme problém vybrat několik desítek titulů pro založení nádražní knihovny. Navíc budeme knihy pravidelně doplňovat i zde, takže čtenáři nemusí mít strach, že by ve vlaku po čase neměli co číst." dodává Matěchová.

Projekt Kniha ve vlaku vznikl ve spolupráci Městské knihovny Mikulov a Českých drah, první nádražní knihovna byla otevřena v červnu t.r. Do konce roku by se do projektu mělo zapojit na 40 českých knihoven. Sdílení použitých knih je novým trendem, například formou pouličních knihoven.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA