AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Knihu do vlaku si můžete půjčit na semilském nádraží zdarma.
Knihu do vlaku si můžete půjčit na semilském nádraží zdarma.
15.10.2015

Dobrá zpráva pro čtenáře: Knihu do vlaku si můžete půjčit na semilském nádraží zdarma

SEMILY

Také si na svých cestách rádi čtete a před čtečkami preferujete klasickou tištěnou knihu? Pokud ano, máme pro Vás dobrou zprávu.

Semilská knihovna se v říjnu připojila k projektu Městské knihovny Mikulov a Českých drah a do čekárny semilského nádraží umístila stánek s knihami. Mezi nimi si cestující mohou zvolit kteroukoli knihu, zdarma si ji vypůjčit a přečíst si ji třeba ve vlaku. Projekt s názvem "Kniha do vlaku" si klade za cíl nenásilně rozšířit mezi lidmi čtenářství a kladný vztah ke knihám.

A na jakých principech je vlastně celý projekt postaven? Pravidla půjčování jsou jednoduchá. Cestující si zdarma vybere z nabídky titulů knihu dle svého vkusu a vezme si ji s sebou do vlaku. Po přečtení ji může vrátit zpět na místo nebo zařadit do podobné nádražní knihovny ve městě, které je do projektu rovněž zapojeno. Všechny knihy jsou navíc opatřeny štítkem s e-mailovou adresou, na kterou mohou cestující poslat zprávu o tom, kam až společně s knihou docestovali. Pokud si čtenář příběh natolik oblíbí, že se nebude chtít knihy vzdát, může ji vyměnit za jakoukoli knihu ze své domácí knihovny, která v nádražní knihovničce nahradí tu, kterou si původně půjčil.

"První knihu do vlaku si mohli čtenáři vypůjčit na nádraží v Mikulově," říká Alena Matěchová, ředitelka Městské knihovny v Semilech. "A protože se nám nápad mikulovské knihovny líbil, rozhodli jsme se k projektu připojit. Navíc máme velmi široký knižní fond a díky tomu, že knihy neustále obměňujeme a doplňujeme, nemáme problém vybrat několik desítek titulů pro založení nádražní knihovny. Navíc budeme knihy pravidelně doplňovat i zde, takže čtenáři nemusí mít strach, že by ve vlaku po čase neměli co číst." dodává Matěchová.

Projekt Kniha ve vlaku vznikl ve spolupráci Městské knihovny Mikulov a Českých drah, první nádražní knihovna byla otevřena v červnu t.r. Do konce roku by se do projektu mělo zapojit na 40 českých knihoven. Sdílení použitých knih je novým trendem, například formou pouličních knihoven.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA