AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Město Semily vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh nové Mateřské školy Pod Vartou.
Město Semily vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh nové Mateřské školy Pod Vartou.
6.10.2015

Město Semily vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh nové Mateřské školy Pod Vartou

SEMILY

Město Semily vyhlašuje v souladu s pravidly České Komory architektů veřejnou anonymní jednokolovou soutěž o návrh na novostavbu Mateřské školy Pod Vartou. Termín vyhlášení 7. října 2015. Návrhy musí být předloženy do 7. prosince t.r.

Původní budova Mateřské školy Pod Vartou byla postavena v roce 1980, tehdy jako provizorní stavba. S minimálními úpravami však funguje až do dnešní doby.

Ing. arch. Martin Hilpert: "Stávající budovy již mnoho let neposkytují vhodné a inspirativní prostředí. Z hlediska dispozičního neskýtají možnosti uplatnění moderních výukových postupů a z hlediska stavebního jsou po všech stránkách zastaralé a provozně velmi neúsporné. Jakákoliv další investice do obnovy by jen prodloužila tento neutěšený stav. Navíc budovy byly stavěny jako provizorium, které již před mnoha lety překročilo svůj původně předpokládaný termín ukončení provozu."

Návrh mateřské školy a její zahrady by se měl vyrovnat s faktem, že v budově budou sídlit dvě nezávisle vedené mateřské školy - Mateřská škola Pod Vartou a Mateřská škola waldorfská Semily, každá se dvěma třídami. Návrh bude zahrnovat jak vlastní budovu školky, tak i návrh zahrady vč. herních prvků a dalšího vybavení. Vedení města si od soutěže slibuje získání kvalitních návrhů na možná řešení výstavby školky a jejího okolí. Samotná soutěž o návrh by měla být ukončena v letošním roce, na podzim roku 2016 bude město žádat o dotaci z evropských fondů.

Lena Mlejnková, starostka města Semily: "Architektonické řešení interiéru i exteriéru musí reflektovat současné požadavky na zdravý a spokojený pobyt dětí i personálu v harmonickém a obohacujícím prostředí."

Autor / zdroj: Lena Mlejnková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA