AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ve sváteční den hasiči v Libereckém kraji zasahovali u dvacítky událostí.
Ve sváteční den hasiči v Libereckém kraji zasahovali u dvacítky událostí.
29.9.2015

Ve sváteční den hasiči v Libereckém kraji zasahovali u dvacítky událostí

LIBERECKÝ KRAJ

Svátek rozhodně nebyl pro hasiče v Libereckém kraji dnem odpočinku. Během 24 hodin zasahovali u dvaceti událostí, v deseti případech šlo o požáry, sedmkrát vyjížděli k dopravním nehodám, dvakrát k technické pomoci a jednou k úniku nebezpečných látek.

Jedna z dopravních nehod si vyžádala lidský život, a to v Kunraticích na Liberecku, kde narazilo osobní auto do stromu. Informaci o události dostali hasiči přes tísňovou linku 112 v 16:10 hodin a na místo byli přivoláni profesionální hasiči z Raspenavy a dobrovolná jednotka Frýdlant. Hasiči po příjezdu provedli vytržení dveří a snažili se řidiči pomoci. Přes veškerou snahu záchranářů muž zraněním podlehl. Hasiči zajistili protipožární opatření, zasypali uniklé provozní náplně sorbentem a pomohli s naložením vozu na odtahovou službu.

Semilští profesionální hasiči zasahovali například u nehody osobního automobilu a motorkáře. Nehoda se stala v Semilech (sídelní jednotce Cimbál) a ohlášena byla ve 14:15 hodin. Při nehodě utrpěl motocyklista těžké zranění, byl transportován vrtulníkem LZS. Hasiči pomáhali při ošetřování zraněného, usměrňovali také provoz na komunikaci. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a uklidili komunikaci.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA