AKTUÁLNĚ / Společnost

13.9.2015

Pod taktovkou Hudby hradní stráže a policie ČR budou hasiči v Semilech skládat slavnostní slib

SEMILY

Čtyřiadvacet nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ve středu 16. září 2015 složí svůj služební slib na Riegrově náměstí v Semilech.

Služebním slibem, který se na Riegrově náměstí v Semilech uskuteční již podruhé, svou příslušnost a sounáležitost k Hasičskému záchrannému sboru ČR stvrdí noví hasiči ze všech územních odborů i krajského ředitelství Libereckého kraje. Ve služebním slibu se noví příslušníci HZS mimo jiné veřejně zaváží, že při výkonu služby budou důsledně dodržovat všechny právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a svým jednáním a chováním vždy dbát na dobrou pověst bezpečnostního sboru. Složením slibu současně prohlásí, že při ochraně zájmů České republiky nebudou váhat nasadit i vlastní život.

Slavnostní atmosféru akce podtrhne vystoupení Hudby hradní stráže a Policie ČR. Mezi významnými hosty nebudou chybět plk. Ing. Luděk Prudil, ředitel HZS Libereckého kraje, plk. Ing. Zdeněk Borovička, pověřený zastupováním ředitele HZS LK, paní Lena Mlejnková, starostka města Semily, plk. Mgr. Libor Nižník, vedoucí semilského územního odboru PČR a JUDr. Danuše Hůlková, ředitelka ÚZSVM v Semilech.

V rámci slavnostního shromáždění se zároveň uskuteční krajská soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel - Memoriál nprap. Jiřího Kocourka.

Jiří Kovalský: "Zveme všechny občany města Semily, stejně jako příznivce hasičského záchranářství k ojedinělé události. Vedle vystoupení třiceti uniformovaných příslušníků prestižní Hudby hradní stráže a PČR bude možno v rámci pěti různých komentovaných scénářů zhlédnout nejlepší hasičské týmy a jejich vyprošťovací techniku."

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA