AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
13.9.2015

Pod taktovkou Hudby hradní stráže a policie ČR budou hasiči v Semilech skládat slavnostní slib

SEMILY

Čtyřiadvacet nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ve středu 16. září 2015 složí svůj služební slib na Riegrově náměstí v Semilech.

Služebním slibem, který se na Riegrově náměstí v Semilech uskuteční již podruhé, svou příslušnost a sounáležitost k Hasičskému záchrannému sboru ČR stvrdí noví hasiči ze všech územních odborů i krajského ředitelství Libereckého kraje. Ve služebním slibu se noví příslušníci HZS mimo jiné veřejně zaváží, že při výkonu služby budou důsledně dodržovat všechny právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a svým jednáním a chováním vždy dbát na dobrou pověst bezpečnostního sboru. Složením slibu současně prohlásí, že při ochraně zájmů České republiky nebudou váhat nasadit i vlastní život.

Slavnostní atmosféru akce podtrhne vystoupení Hudby hradní stráže a Policie ČR. Mezi významnými hosty nebudou chybět plk. Ing. Luděk Prudil, ředitel HZS Libereckého kraje, plk. Ing. Zdeněk Borovička, pověřený zastupováním ředitele HZS LK, paní Lena Mlejnková, starostka města Semily, plk. Mgr. Libor Nižník, vedoucí semilského územního odboru PČR a JUDr. Danuše Hůlková, ředitelka ÚZSVM v Semilech.

V rámci slavnostního shromáždění se zároveň uskuteční krajská soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel - Memoriál nprap. Jiřího Kocourka.

Jiří Kovalský: "Zveme všechny občany města Semily, stejně jako příznivce hasičského záchranářství k ojedinělé události. Vedle vystoupení třiceti uniformovaných příslušníků prestižní Hudby hradní stráže a PČR bude možno v rámci pěti různých komentovaných scénářů zhlédnout nejlepší hasičské týmy a jejich vyprošťovací techniku."

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA