AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
13.9.2015

Pod taktovkou Hudby hradní stráže a policie ČR budou hasiči v Semilech skládat slavnostní slib

SEMILY

Čtyřiadvacet nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ve středu 16. září 2015 složí svůj služební slib na Riegrově náměstí v Semilech.

Služebním slibem, který se na Riegrově náměstí v Semilech uskuteční již podruhé, svou příslušnost a sounáležitost k Hasičskému záchrannému sboru ČR stvrdí noví hasiči ze všech územních odborů i krajského ředitelství Libereckého kraje. Ve služebním slibu se noví příslušníci HZS mimo jiné veřejně zaváží, že při výkonu služby budou důsledně dodržovat všechny právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a svým jednáním a chováním vždy dbát na dobrou pověst bezpečnostního sboru. Složením slibu současně prohlásí, že při ochraně zájmů České republiky nebudou váhat nasadit i vlastní život.

Slavnostní atmosféru akce podtrhne vystoupení Hudby hradní stráže a Policie ČR. Mezi významnými hosty nebudou chybět plk. Ing. Luděk Prudil, ředitel HZS Libereckého kraje, plk. Ing. Zdeněk Borovička, pověřený zastupováním ředitele HZS LK, paní Lena Mlejnková, starostka města Semily, plk. Mgr. Libor Nižník, vedoucí semilského územního odboru PČR a JUDr. Danuše Hůlková, ředitelka ÚZSVM v Semilech.

V rámci slavnostního shromáždění se zároveň uskuteční krajská soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel - Memoriál nprap. Jiřího Kocourka.

Jiří Kovalský: "Zveme všechny občany města Semily, stejně jako příznivce hasičského záchranářství k ojedinělé události. Vedle vystoupení třiceti uniformovaných příslušníků prestižní Hudby hradní stráže a PČR bude možno v rámci pěti různých komentovaných scénářů zhlédnout nejlepší hasičské týmy a jejich vyprošťovací techniku."

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA