AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
12.9.2015

Liberecký kraj vyhlásil dotace pro včelaře

LIBERECKÝ KRAJ

Jeden milion korun rozdělí letos Liberecký kraj mezi včelaře. Na pořízení nových úlů, včelařských pomůcek, k zakoupení včelstev či na opravy včelínů budou moci začínající i stávající včelaři využít dotaci z Dotačního fondu Libereckého kraje.

„Dotační program Podpora včelařství má zvýšit zavčelení Libereckého kraje a zlepšit opylovací službu včelstev na kulturních i planě rostoucích rostlinách. Aby byly finanční prostředky kraje využity co nejefektivněji, a také s přihlédnutím k předpokládanému velkému zájmu včelařů, je z podpory vyjmuto vybavení na zpracování medu a vosku,“ uvádí Josef Jadrný, náměstek hejtmana zodpovědný za životní prostředí a zemědělství.

Liberecký kraj zaznamenal drastický úbytek včelstev. Především vinou onemocnění varroáza poklesl od září loňského roku jejich stav téměř o 30 %. Léčení důkladně provádí Český svaz včelařů. Jeho dostatečná efektivita je však zajištěna zejména v nových úlech, na které jsou dotace směřovány.

„Včelaření není levnou záležitostí. Základní vybavení pro začínající včelaře lze pořídit za zhruba 50.000 Kč. Pro drobné včelaře, kterých je u nás naprostá většina, je tato veřejně prospěšná zájmová činnost většinou zcela nezisková. Především pro ty, kteří chtějí začít včelařit, jsou dotace Libereckého kraje velmi motivační,“ dodává náměstek Josef Jadrný.

Veškeré informace k právě vyhlašovanému dotačnímu programu na podporu včelařství jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách www.kraj-lbc.cz/dotacni_fond_lk. Příjmu žádostí předchází dle nového zákona 30 denní lhůta zveřejnění podmínek. Kraj tak bude přijímat žádosti během celého října.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA