AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
12.9.2015

Liberecký kraj vyhlásil dotace pro včelaře

LIBERECKÝ KRAJ

Jeden milion korun rozdělí letos Liberecký kraj mezi včelaře. Na pořízení nových úlů, včelařských pomůcek, k zakoupení včelstev či na opravy včelínů budou moci začínající i stávající včelaři využít dotaci z Dotačního fondu Libereckého kraje.

„Dotační program Podpora včelařství má zvýšit zavčelení Libereckého kraje a zlepšit opylovací službu včelstev na kulturních i planě rostoucích rostlinách. Aby byly finanční prostředky kraje využity co nejefektivněji, a také s přihlédnutím k předpokládanému velkému zájmu včelařů, je z podpory vyjmuto vybavení na zpracování medu a vosku,“ uvádí Josef Jadrný, náměstek hejtmana zodpovědný za životní prostředí a zemědělství.

Liberecký kraj zaznamenal drastický úbytek včelstev. Především vinou onemocnění varroáza poklesl od září loňského roku jejich stav téměř o 30 %. Léčení důkladně provádí Český svaz včelařů. Jeho dostatečná efektivita je však zajištěna zejména v nových úlech, na které jsou dotace směřovány.

„Včelaření není levnou záležitostí. Základní vybavení pro začínající včelaře lze pořídit za zhruba 50.000 Kč. Pro drobné včelaře, kterých je u nás naprostá většina, je tato veřejně prospěšná zájmová činnost většinou zcela nezisková. Především pro ty, kteří chtějí začít včelařit, jsou dotace Libereckého kraje velmi motivační,“ dodává náměstek Josef Jadrný.

Veškeré informace k právě vyhlašovanému dotačnímu programu na podporu včelařství jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách www.kraj-lbc.cz/dotacni_fond_lk. Příjmu žádostí předchází dle nového zákona 30 denní lhůta zveřejnění podmínek. Kraj tak bude přijímat žádosti během celého října.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA