AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: První zářijový víkend v Turnově byl ve znamení oslav železnice.
První zářijový víkend v Turnově byl ve znamení oslav železnice.
10.9.2015

První zářijový víkend v Turnově byl ve znamení oslav železnice

TURNOV

Letos uplynulo již 150 let od zahájení provozu železniční tratě z Turnova do Kralup nad Vltavou. Klub přátel železnic Českého ráje připravil oslavu tohoto významného výročí zvláštní jízdou historických vlaků na původní trase.

Oslav v Turnově se zúčastnilo mnoho lidí, za Město Turnov starosta města Tomáš Hocke spolu s místosta-rostkou Petrou Houškovou, kteří byli přítomni i u křtu nové knihy o historii tratě Turnov - Kralupy nad Vltavou. "Na akci jsem strávila celé dva dny, panovala tam skvělá atmosféra. Pro mne osobně byly nejkrásnější poslední minuty oslav - kdy již z poklidného turnovského nádraží v neděli podvečer odjížděla poslední velká pára - Šlechtična, nádraží ponořila do oblak dýmu, ze kterého vzápětí vyjela naše 310 vracející se slavnostně od Prahy," popsala své pocity místostarostka. Ta také ocenila náročnou přípravu klubu a celoroční přípravu lidí, kteří jsou v dnešní době ochotni ve svém volném čase připravit takovou parádu, zajistit program či proměnit depo. Je to stovka dobrovolnických hodin. V turnovském depu, do kterého návštěvníky odvezl motoráček, fanoušci železnice viděli výstavu lokomotiv a historických vozidel. Vlak vedený lokomotivou 310.0134 pokračoval do Příšovic, Loukova a Mnichova Hradiště. Větší parní stroje a vlaky zamířily svojí dráhu až do Kralup. Doprovodný program na návštěvníky čekal po celé trase.

"Jménem Města Turnova chci poděkovat Klubu přátel železnic za perfektní přípravu a celou organizaci oslav, za dobrovolnou práci spolku, za jejich nadšení pro staré, ale cenné a krásné stroje a záchranu odkazů našich předků. Moc si jejich práce vážím," doplnila na závěr místostarostka Turnova Petra Houšková.

Autor / zdroj: Petra Houšková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA