AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
9.9.2015

Už v pátek se vyhlásí výsledky soutěže Nejlepší kronika Libereckého kraje 2015

LIBERECKÝ KRAJ

Vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší kronika Libereckého kraje 2015 se uskuteční již tento pátek 11. září od 11:00 hodin v Severočeském muzeu v Liberci.

Oceněni budou kronikáři a jejich kroniky ve dvou kategoriích, obce s počtem do 2 000 obyvatel a obce s počtem nad 2 000 obyvatel. Vyhlašovatelem je Liberecký kraj ve spolupráci s Ještědskou pobočkou České archivní společnosti a Severočeským muzeem v Liberci, záštitu nad akcí převzal hejtman Martin Půta.

Cílem soutěže je podpořit a ocenit náročnou práci městských a obecních kronikářů a upozornit širokou veřejnost na význam kronik pro uchování pravdivého obrazu současné doby pro budoucí generace.

Poprvé byla soutěž vyhlášena v roce 2013 a ocenění je udělováno vždy po dvou letech, letos se tedy jedná o 2. ročník. Do klání o titul Nejlepší kronika Libereckého kraje 2015 se přihlásilo celkem 17 měst a obcí, z toho 5 v kategorii nad 2000 obyvatel a 12 v kategorii do 2000 obyvatel. Na slavnostním vyhlášení budou předány diplomy a finanční odměny kronikářům a starostům tří nejúspěšnějších obcí v každé kategorii. Vítězové získají finanční odměnu ve výši 5 tisíc korun, za 2. místa náleží odměna 2 tisíce korun a za třetí 1,5 tisíce korun.

Autor / zdroj: Blanka Daníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA