AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
9.9.2015

Už v pátek se vyhlásí výsledky soutěže Nejlepší kronika Libereckého kraje 2015

LIBERECKÝ KRAJ

Vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší kronika Libereckého kraje 2015 se uskuteční již tento pátek 11. září od 11:00 hodin v Severočeském muzeu v Liberci.

Oceněni budou kronikáři a jejich kroniky ve dvou kategoriích, obce s počtem do 2 000 obyvatel a obce s počtem nad 2 000 obyvatel. Vyhlašovatelem je Liberecký kraj ve spolupráci s Ještědskou pobočkou České archivní společnosti a Severočeským muzeem v Liberci, záštitu nad akcí převzal hejtman Martin Půta.

Cílem soutěže je podpořit a ocenit náročnou práci městských a obecních kronikářů a upozornit širokou veřejnost na význam kronik pro uchování pravdivého obrazu současné doby pro budoucí generace.

Poprvé byla soutěž vyhlášena v roce 2013 a ocenění je udělováno vždy po dvou letech, letos se tedy jedná o 2. ročník. Do klání o titul Nejlepší kronika Libereckého kraje 2015 se přihlásilo celkem 17 měst a obcí, z toho 5 v kategorii nad 2000 obyvatel a 12 v kategorii do 2000 obyvatel. Na slavnostním vyhlášení budou předány diplomy a finanční odměny kronikářům a starostům tří nejúspěšnějších obcí v každé kategorii. Vítězové získají finanční odměnu ve výši 5 tisíc korun, za 2. místa náleží odměna 2 tisíce korun a za třetí 1,5 tisíce korun.

Autor / zdroj: Blanka Daníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA