AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
7.9.2015

Hasiči Libereckého kraje o víkendu řešili hlavně nehody

LIBERECKÝ KRAJ

Během víkendu a pondělního rána zasahovali hasiči HZS Libereckého kraje u třinácti dopravních nehod.

Semilští profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou Lomnice nad Popelkou pomáhali 6. 9. u nehody na silnici II/286 z Lomnice nad Popelkou směrem na Košťálov, kde havaroval osobní automobil a skončil v příkopě otočený na střeše. V době příjezdu hasičů byly dvě zraněné osoby mimo vozidlo, hasiči jim poskytli první předlékařskou pomoc. Kvůli vytažení vozu byl přivolán ze semilské stanice vyprošťovací automobil.

Dvě jednotky byly volány 6. 9. v 18:00 do Doks na silnici I/38, tam se střetla 2 osobní auta. Hasiči provedli protipožární opatření a usměrňovali provoz na komunikaci, protože vozidla blokovala dopravu. Nehoda si vyžádala jedno zranění a hasiči zde taktéž poskytli první předlékařskou pomoc. K úniku provozních náplní nedošlo. Na místě zasahovali profesionální hasiči z České Lípy a Doks 1.

Českolipští profesionální hasiči ještě předtím vyjížděli ve 14:32 hodin k dopravní nehodě do Oklouhlé na silnici I/13. Zde se srazila 2 auta a zranění utrpěli oba řidiči (muž a žena). Z jednoho vozu unikly provozní náplně a hasiči je zasypali sorpčními látkami. Hasiči ručně odtáhli vozidla do jednoho pruhu a vozovku uklidili od střepů a plastových částí.

Profesionální hasiči z Liberce byli včera potřební u nehody v části obce Křižany, oznámení přišlo ve 12:54 hodin. Řidička vozu Seat Ibiza vyjela při nehodě mimo komunikaci. Hasiči provedli protipožární opatření, usměrňovali provoz na silnici a pomohli s naložením vozu na odtahovou službu.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA