AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Turnovští navštívili svátky chleba a perníku v Jawoře.
Turnovští navštívili svátky chleba a perníku v Jawoře.
4.9.2015

Turnovští navštívili svátky chleba a perníku v Jawoře

TURNOV

Nejvýznamnější akce v partnerském městě Jawoře se konala od pátku 28. 8. 2015 od neděle 30. 8.2015. Město Turnov tam reprezentovala místostarostka Jana Svobodová a radní Mi-chal Kříž.

Celé město patřilo pekařům a perníkářům nejen z okolí Jawora nebo Polska. Své zástupce mezi stánky měl i Turnov, a to díky Pekárně Mikula a pekníkářce paní Rútové - tradiční účastnici Staročeských řemeslnických trhů v Turnově. Bohatý kulturní program na jevišti doplnila i Taneční a pohybová škola ILMA, která měla v Jaworu velký úspěch. Na závěr svého hodinového bloku vystoupení roztančila jaworské náměstí. Na akci vyjel také Spolek rodáků a přátel Turnova.

U příležitosti této velké akce se konalo setkání všech partnerských měst Jawora, kam přijeli i zástupci Turnova Jana Svobodová a radní Michal Kříž. "Se starostou Jawora Emilianem Berou jsme krátce jednali o spolupráci v přeshranič-ních projektech. Jaworskému starostovi se při jeho návštěvě Turnova moc líbila práce studentů Střední umělecko-průmyslové školy a rád by v Jaworu umístil jejich díla," shrnula návštěvu Jawora Jana Svobodová.

Autor / zdroj: Jana Svobodová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA