AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Turnovští navštívili svátky chleba a perníku v Jawoře.
Turnovští navštívili svátky chleba a perníku v Jawoře.
4.9.2015

Turnovští navštívili svátky chleba a perníku v Jawoře

TURNOV

Nejvýznamnější akce v partnerském městě Jawoře se konala od pátku 28. 8. 2015 od neděle 30. 8.2015. Město Turnov tam reprezentovala místostarostka Jana Svobodová a radní Mi-chal Kříž.

Celé město patřilo pekařům a perníkářům nejen z okolí Jawora nebo Polska. Své zástupce mezi stánky měl i Turnov, a to díky Pekárně Mikula a pekníkářce paní Rútové - tradiční účastnici Staročeských řemeslnických trhů v Turnově. Bohatý kulturní program na jevišti doplnila i Taneční a pohybová škola ILMA, která měla v Jaworu velký úspěch. Na závěr svého hodinového bloku vystoupení roztančila jaworské náměstí. Na akci vyjel také Spolek rodáků a přátel Turnova.

U příležitosti této velké akce se konalo setkání všech partnerských měst Jawora, kam přijeli i zástupci Turnova Jana Svobodová a radní Michal Kříž. "Se starostou Jawora Emilianem Berou jsme krátce jednali o spolupráci v přeshranič-ních projektech. Jaworskému starostovi se při jeho návštěvě Turnova moc líbila práce studentů Střední umělecko-průmyslové školy a rád by v Jaworu umístil jejich díla," shrnula návštěvu Jawora Jana Svobodová.

Autor / zdroj: Jana Svobodová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA