AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Harrachov zakončil prázdniny s Aerovkami.
Harrachov zakončil prázdniny s Aerovkami.
1.9.2015

Harrachov zakončil prázdniny s Aerovkami

HARRACHOV

V Harrachově byly letní prázdniny zakončeny dosti netradičním způsobem, a to 34. Evropským srazem přátel historických vozů Aero. V Harrachově se tato událost nekonala poprvé, již před 14 lety k nám zavítali majitelé značky Aero, aby viděli krásy našich hor.

A v letošním roce se tu opět po letech sjelo přes 70 vyšperkovaných vozů této značky, takže pohled na tuto přehlídku byl opravdu radostný. V sobotu se startovala 1. etapa tohoto setkání od harrachovské radnice, kdy ji odstartovala starostka města Eva Zbrojová, a jednotlivé posádky při této příležitosti přihlížejícím představil jeden z hlavních organizátorů Ing. Miloš Balabán, který je sám majitelem dvou těchto skvostných vozů.

Na tomto srazu byly k vidění Aerovky nejen ze země jejich původu, tedy z České republiky, ale například i z Holandska, Švýcarska, Rakouska, Německa, Francie či Slovenska. Posádky absolvovaly trasu vedoucí přes Rokytnici nad Jizerou, kde na ně čekala průjezdní kontrola, a poté musely své plechové miláčky podrobit nelehkému úseku plného krkolomných zatáček, který vedl přes Rezek. Odtud historická vozítka sjela směrem na Jilemnici a dále přes Semily a Vysoké nad Jizerou nazpět do Harrachova.

Majitelé Aerovek se tak mohli kochat nejen krásnými krkonošskými výhledy, ale někteří, bohužel, museli zápolit i s technickými komplikacemi. Přeci jen udržet auto staré i více jak 80. let ve správné kondici není vždy úplně snadný úkol. O tom se přesvědčila i posádka ve složení dvou dam, které se na sraz vydaly ve své Aerovce do Harrachova až z Pelhřimova. Přibližně 25 km před Harrachovem autu odešla spojka a Aerovka musela být do cíle cesty přiblížena odtahem. Nicméně auto se podařilo opravit a pelhřimovská zelená Aerovka mohla v sobotu odstartovat.

34. Evropský sraz přátel historických vozů Aero byl zakončen výletem na zámek Sychrov.

Autor / zdroj: Lenka Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA