AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Harrachov zakončil prázdniny s Aerovkami.
Harrachov zakončil prázdniny s Aerovkami.
1.9.2015

Harrachov zakončil prázdniny s Aerovkami

HARRACHOV

V Harrachově byly letní prázdniny zakončeny dosti netradičním způsobem, a to 34. Evropským srazem přátel historických vozů Aero. V Harrachově se tato událost nekonala poprvé, již před 14 lety k nám zavítali majitelé značky Aero, aby viděli krásy našich hor.

A v letošním roce se tu opět po letech sjelo přes 70 vyšperkovaných vozů této značky, takže pohled na tuto přehlídku byl opravdu radostný. V sobotu se startovala 1. etapa tohoto setkání od harrachovské radnice, kdy ji odstartovala starostka města Eva Zbrojová, a jednotlivé posádky při této příležitosti přihlížejícím představil jeden z hlavních organizátorů Ing. Miloš Balabán, který je sám majitelem dvou těchto skvostných vozů.

Na tomto srazu byly k vidění Aerovky nejen ze země jejich původu, tedy z České republiky, ale například i z Holandska, Švýcarska, Rakouska, Německa, Francie či Slovenska. Posádky absolvovaly trasu vedoucí přes Rokytnici nad Jizerou, kde na ně čekala průjezdní kontrola, a poté musely své plechové miláčky podrobit nelehkému úseku plného krkolomných zatáček, který vedl přes Rezek. Odtud historická vozítka sjela směrem na Jilemnici a dále přes Semily a Vysoké nad Jizerou nazpět do Harrachova.

Majitelé Aerovek se tak mohli kochat nejen krásnými krkonošskými výhledy, ale někteří, bohužel, museli zápolit i s technickými komplikacemi. Přeci jen udržet auto staré i více jak 80. let ve správné kondici není vždy úplně snadný úkol. O tom se přesvědčila i posádka ve složení dvou dam, které se na sraz vydaly ve své Aerovce do Harrachova až z Pelhřimova. Přibližně 25 km před Harrachovem autu odešla spojka a Aerovka musela být do cíle cesty přiblížena odtahem. Nicméně auto se podařilo opravit a pelhřimovská zelená Aerovka mohla v sobotu odstartovat.

34. Evropský sraz přátel historických vozů Aero byl zakončen výletem na zámek Sychrov.

Autor / zdroj: Lenka Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA