AKTUÁLNĚ / Společnost

19.8.2015

Domov pro seniory v Semilech díky barevné fasádě září

SEMILY

Letošní podzim přivítá semilský Domov pro seniory s novou tváří. A to nejen díky dokončené výměně oken a dveří, ale především díky zateplení, které bylo dovršeno překvapivě barevnou fasádou dle návrhu architekta města Semily Ing. arch. Martina Hilperta.

"S městem Semily jsem v minulosti již mnohokrát spolupracoval, mezi mé návrhy patří např. barevné řešení fasády na MŠ Luční v Semilech, a proto jsem se rád chopil možnosti návrhu barevného řešení fasády Domova pro seniory," říká Ing. arch. Martin Hilpert.

"Tentokrát vzešel finální návrh barevného řešení zejména z podrobného studia architektury budovy. Přes dobu svého vzniku, kdy stavebnictví vesměs vykazovalo architektonicky i technicky podprůměrné výsledky, je budova Domova pro seniory velice rafinovaně členěna rytmickým opakováním lodžií, balkónů a předstupujících betonových částí fasády. Celkově je fasáda s bohatým prosklením velice zdařilá, rozhodně se jedná o nejhodnotnější budovu na sídlišti a při navrhování jsem vnímal nutnost tyto kvality podpořit a neznehodnotit," upřesnuje Hilpert.

Zateplení objektu realizovala firma D-Bau s.r.o. ze Semil. Stavební práce probíhaly ve dvou etapách, a to v roce 2014 výměnou výplní (okna, dveře) a v roce 2105 zateplením obvodového pláště, včetně rekonstrukce lodžií. Stavební náklady v celkové výši 15 mil. Kč byly proinvestovány v roce 2014 ve výši 4,5 mil Kč a v letošním roce ve výši 10,5 mil. Kč. Celá akce byla spolufinancována z Operačního programu Životního prostředí, prioritní osy 3 - Udržitelné využívání zdrojů energie v celkové výši téměř 9,5 mil. Kč.

Úpravy, kterými objekt za poslední dvě léta prošel, se projeví nejenom na zvýšení uživatelského komfortu, ale zároveň přinesou zřizovateli nemalou úsporu nákladů. Ta je předběžně vyčíslena ve výši 0,5 mil. Kč ročně.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA