AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
19.8.2015

Domov pro seniory v Semilech díky barevné fasádě září

SEMILY

Letošní podzim přivítá semilský Domov pro seniory s novou tváří. A to nejen díky dokončené výměně oken a dveří, ale především díky zateplení, které bylo dovršeno překvapivě barevnou fasádou dle návrhu architekta města Semily Ing. arch. Martina Hilperta.

"S městem Semily jsem v minulosti již mnohokrát spolupracoval, mezi mé návrhy patří např. barevné řešení fasády na MŠ Luční v Semilech, a proto jsem se rád chopil možnosti návrhu barevného řešení fasády Domova pro seniory," říká Ing. arch. Martin Hilpert.

"Tentokrát vzešel finální návrh barevného řešení zejména z podrobného studia architektury budovy. Přes dobu svého vzniku, kdy stavebnictví vesměs vykazovalo architektonicky i technicky podprůměrné výsledky, je budova Domova pro seniory velice rafinovaně členěna rytmickým opakováním lodžií, balkónů a předstupujících betonových částí fasády. Celkově je fasáda s bohatým prosklením velice zdařilá, rozhodně se jedná o nejhodnotnější budovu na sídlišti a při navrhování jsem vnímal nutnost tyto kvality podpořit a neznehodnotit," upřesnuje Hilpert.

Zateplení objektu realizovala firma D-Bau s.r.o. ze Semil. Stavební práce probíhaly ve dvou etapách, a to v roce 2014 výměnou výplní (okna, dveře) a v roce 2105 zateplením obvodového pláště, včetně rekonstrukce lodžií. Stavební náklady v celkové výši 15 mil. Kč byly proinvestovány v roce 2014 ve výši 4,5 mil Kč a v letošním roce ve výši 10,5 mil. Kč. Celá akce byla spolufinancována z Operačního programu Životního prostředí, prioritní osy 3 - Udržitelné využívání zdrojů energie v celkové výši téměř 9,5 mil. Kč.

Úpravy, kterými objekt za poslední dvě léta prošel, se projeví nejenom na zvýšení uživatelského komfortu, ale zároveň přinesou zřizovateli nemalou úsporu nákladů. Ta je předběžně vyčíslena ve výši 0,5 mil. Kč ročně.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA