AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
11.8.2015

S rozsáhlým požárem lesa nedaleko Bezdězu bojovalo 12 jednotek hasičů

BEZDĚZ

Na Českolipsku nedaleko Bezdězu v pondělí hořel les. Oheň se kvůli silnému větru rychle rozšiřoval a zapaloval další stromy.

Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, celkem do boje s živlem nastoupilo 12 jednotek. Požár byl ohlášen ve 14:45 hodin s tím, že hoří velké hromady klestu a zapalují další lesní porost. Kvůli silnému větru se požár rychle rozšířil, z jedné hromady se požár dostal mezi nové stromky, rozsah je 80 x 180m, dál přešel do vysokého lesa, kde je rozsah 50 x 100m.

Z druhé hromady klestu požár zasáhl vysoké stromy, odhadovaná plocha je 30 x 30m. Mezitím se hasiči potýkají s dalšími malými ohnisky, které vznikají po doletu (až 200 metrů) hořlavých kusů z hromad. Pro představu uvádíme velikosti hromad klestu - první má rozměry 30m x 5m x 4m výška, druhá: 10m x 5m x 3m výška. Kvůli rozhrnutí hromad bude třeba speciální techniky.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA