AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
11.8.2015

S rozsáhlým požárem lesa nedaleko Bezdězu bojovalo 12 jednotek hasičů

BEZDĚZ

Na Českolipsku nedaleko Bezdězu v pondělí hořel les. Oheň se kvůli silnému větru rychle rozšiřoval a zapaloval další stromy.

Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, celkem do boje s živlem nastoupilo 12 jednotek. Požár byl ohlášen ve 14:45 hodin s tím, že hoří velké hromady klestu a zapalují další lesní porost. Kvůli silnému větru se požár rychle rozšířil, z jedné hromady se požár dostal mezi nové stromky, rozsah je 80 x 180m, dál přešel do vysokého lesa, kde je rozsah 50 x 100m.

Z druhé hromady klestu požár zasáhl vysoké stromy, odhadovaná plocha je 30 x 30m. Mezitím se hasiči potýkají s dalšími malými ohnisky, které vznikají po doletu (až 200 metrů) hořlavých kusů z hromad. Pro představu uvádíme velikosti hromad klestu - první má rozměry 30m x 5m x 4m výška, druhá: 10m x 5m x 3m výška. Kvůli rozhrnutí hromad bude třeba speciální techniky.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA