AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
7.8.2015

Turnovské ulice jsou chladnější

TURNOV

Vedení města se rozhodlo, že občanům Turnova i turistům uleví od rozpálených ulic. Pracovníci Technických služeb Turnov v pátek 7. srpna 2015 vyrazili do rozpálených ulic v centru města s kropicí cisternou.

Extrémně vysoké teploty, které v těchto dnech prožíváme v rozpáleném městě, nejsou moc příjemné. Proto se Město Turnov rozhodlo pro kropení vodou, která při tomto horku, které v celé České republice panuje, zlepšuje klima ve městě a snižuje zdravotní rizika nemocných a starších lidí.

"Kropení vodou snižuje nejen vysoké teploty, ale i celkovou prašnost. Za dnešní den se cisterna ve městě objeví přibližně desetkrát," říká jednatel Technických služeb Libor Preisler.

Vlna veder má přetrvávat i nadále, pokud budou teploty opět extrémní, kropicí vůz vyjede do centra města i příští týden.

Autor / zdroj: Ing. Klára Preislerová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA