AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
7.8.2015

Turnovské ulice jsou chladnější

TURNOV

Vedení města se rozhodlo, že občanům Turnova i turistům uleví od rozpálených ulic. Pracovníci Technických služeb Turnov v pátek 7. srpna 2015 vyrazili do rozpálených ulic v centru města s kropicí cisternou.

Extrémně vysoké teploty, které v těchto dnech prožíváme v rozpáleném městě, nejsou moc příjemné. Proto se Město Turnov rozhodlo pro kropení vodou, která při tomto horku, které v celé České republice panuje, zlepšuje klima ve městě a snižuje zdravotní rizika nemocných a starších lidí.

"Kropení vodou snižuje nejen vysoké teploty, ale i celkovou prašnost. Za dnešní den se cisterna ve městě objeví přibližně desetkrát," říká jednatel Technických služeb Libor Preisler.

Vlna veder má přetrvávat i nadále, pokud budou teploty opět extrémní, kropicí vůz vyjede do centra města i příští týden.

Autor / zdroj: Ing. Klára Preislerová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA