AKTUÁLNĚ / Společnost

31.7.2015

Projekt „Jedeme pro Světlušku“ uvítají i v Turnově

TURNOV

Prvního července startuje projekt „Jedeme pro Světlušku“. Český rozhlas Radiožurnál a Svět-luška Nadačního fondu Českého rozhlasu vyrážejí na cyklistickou roadshow po Česku. Na speciální tandemové trojkolo nasednou nevidomý cyklista, jeho doprovod a hostující VIP cyk-lista. V červenci a srpnu posádka ujede v 50 etapách přes 1000 km a navštíví deset krajů České republiky.

Jedna z tras povede dne 4. 8. 2015 i do Turnova dle harmonogramu: 4. 8. odpoledne příjezd, ubytování posádky 5. 8. oficiální start pelotonu za účasti široké veřejnosti v centru města Turnov směr Hrubá Skála.

„Světluška pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Jde o dlouhodobý projekt Nadač-ního fondu Českého rozhlasu, který je založený na solidaritě a dobré vůli lidí. Projekt ‚Jedeme pro Svět-lušku‘ je pak další možností, jak upozornit na problematiku lidí se zrakovým postižením a jak jim pomoci. Podobné akce naplňují další rozměr poslání Českého rozhlasu jako veřejnoprávního média a respektova-né instituce,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Projekt „Jedeme pro Světlušku“ bude zahájen 1. července ve 14:00 hodin v pražském sportovním areálu HAMR-Braník. Vystoupí zde za přítomnosti řady známých osobností Tokhi & the Groove Army. V 15:00 pak začne velká letní cyklojízda, která může pomoci s nákupem devíti tandemových kol pro nevidomé. Tande-mové trojkolo Světlušky projede postupně Středočeským krajem, Vysočinou, zamíří na Severní i Jižní Mora-vu, podél Labe, navštíví Český ráj i Jižní Čechy, nemine Pardubicko a 29. srpna dorazí do poslední štace – Plzně.

„Věříme, že se nám povede to stejné co Forrestu Gumpovi, a během letních měsíců se k nám budou připo-jovat známí i neznámí cyklisté a my vytvoříme skutečný peloton. Kdokoliv z posluchačů se může zúčastnit také. Stačí jim jen poslouchat Radiožurnál nebo regionální vysílání Českého rozhlasu, aby věděli, kde se zrovna posádka projektu ‚Jedeme pro Světlušku‘ nachází,“ uvedl koordinátor projektu a programový ve-doucí Radiožurnálu Ondřej Suchan.

Mapa cyklojízdy je k dispozici na webu Českého rozhlasu. Cílem akce je podpořit nevidomé cyklisty, kteří dokážou krásu naší země vnímat bez ohledu na svůj handicap. Posluchači se mohou k pelotonu připojit vždy ve středu a v sobotu. Na startu jim bude nabídnut odznak „Jedeme pro Světlušku“ a další předměty podporující tuto myšlenku. Výtěžek z prodeje poputuje na nákup tandemového kola pro konkrétního nevi-domého cyklistu či sdružení v příslušném kraji.

Sbírka Světluška je otevřená všem těžce zrakově postiženým lidem v České republice. O nadační příspěvek může požádat jakýkoli jednotlivec s těžkou ztrátou zraku nebo kterákoli nezisková organizace poskytující těžce zrakově a kombinovaně postiženým lidem odborné služby na území naší republiky. Na rozdělení fi-nančních prostředků ze sbírky Světluška dohlíží Rada nezávislých odborníků. Více informací o Světlušce je možné najít na internetových stránkách www.svetluska.net.

Autor / zdroj: Jiří Hošna

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA