AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Jedeme pro Světlušku.
Jedeme pro Světlušku.
31.7.2015

Projekt „Jedeme pro Světlušku“ uvítají i v Turnově

TURNOV

Prvního července startuje projekt „Jedeme pro Světlušku“. Český rozhlas Radiožurnál a Svět-luška Nadačního fondu Českého rozhlasu vyrážejí na cyklistickou roadshow po Česku. Na speciální tandemové trojkolo nasednou nevidomý cyklista, jeho doprovod a hostující VIP cyk-lista. V červenci a srpnu posádka ujede v 50 etapách přes 1000 km a navštíví deset krajů České republiky.

Jedna z tras povede dne 4. 8. 2015 i do Turnova dle harmonogramu: 4. 8. odpoledne příjezd, ubytování posádky 5. 8. oficiální start pelotonu za účasti široké veřejnosti v centru města Turnov směr Hrubá Skála.

„Světluška pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Jde o dlouhodobý projekt Nadač-ního fondu Českého rozhlasu, který je založený na solidaritě a dobré vůli lidí. Projekt ‚Jedeme pro Svět-lušku‘ je pak další možností, jak upozornit na problematiku lidí se zrakovým postižením a jak jim pomoci. Podobné akce naplňují další rozměr poslání Českého rozhlasu jako veřejnoprávního média a respektova-né instituce,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Projekt „Jedeme pro Světlušku“ bude zahájen 1. července ve 14:00 hodin v pražském sportovním areálu HAMR-Braník. Vystoupí zde za přítomnosti řady známých osobností Tokhi & the Groove Army. V 15:00 pak začne velká letní cyklojízda, která může pomoci s nákupem devíti tandemových kol pro nevidomé. Tande-mové trojkolo Světlušky projede postupně Středočeským krajem, Vysočinou, zamíří na Severní i Jižní Mora-vu, podél Labe, navštíví Český ráj i Jižní Čechy, nemine Pardubicko a 29. srpna dorazí do poslední štace – Plzně.

„Věříme, že se nám povede to stejné co Forrestu Gumpovi, a během letních měsíců se k nám budou připo-jovat známí i neznámí cyklisté a my vytvoříme skutečný peloton. Kdokoliv z posluchačů se může zúčastnit také. Stačí jim jen poslouchat Radiožurnál nebo regionální vysílání Českého rozhlasu, aby věděli, kde se zrovna posádka projektu ‚Jedeme pro Světlušku‘ nachází,“ uvedl koordinátor projektu a programový ve-doucí Radiožurnálu Ondřej Suchan.

Mapa cyklojízdy je k dispozici na webu Českého rozhlasu. Cílem akce je podpořit nevidomé cyklisty, kteří dokážou krásu naší země vnímat bez ohledu na svůj handicap. Posluchači se mohou k pelotonu připojit vždy ve středu a v sobotu. Na startu jim bude nabídnut odznak „Jedeme pro Světlušku“ a další předměty podporující tuto myšlenku. Výtěžek z prodeje poputuje na nákup tandemového kola pro konkrétního nevi-domého cyklistu či sdružení v příslušném kraji.

Sbírka Světluška je otevřená všem těžce zrakově postiženým lidem v České republice. O nadační příspěvek může požádat jakýkoli jednotlivec s těžkou ztrátou zraku nebo kterákoli nezisková organizace poskytující těžce zrakově a kombinovaně postiženým lidem odborné služby na území naší republiky. Na rozdělení fi-nančních prostředků ze sbírky Světluška dohlíží Rada nezávislých odborníků. Více informací o Světlušce je možné najít na internetových stránkách www.svetluska.net.

Autor / zdroj: Jiří Hošna

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA