AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Na náměstí Českého ráje bylo živo.
Na náměstí Českého ráje bylo živo.
30.7.2015

Na náměstí Českého ráje bylo živo

TURNOV

Sobota 4. července 2015 byla ve znamení 11. ročníku akce Kámen a šperk v Českém ráji a také obnovených farmářských trhů.

I přes vysoké teploty se farmářské trhy těšily obrovskému zájmu návštěvníků, kteří si nakoupili čerstvou zeleninu, uzeniny, ryby, knedlíky, koláče či koření a medovinu. „Na první trhy byl výběr skutečně bohatý, i já sama jsem si regionální potraviny nakoupila,“ sdělila místostarostka Jana Svobodová, která vrácení trhů zpět na náměstí propagovala. Také doplnila, že do budoucna bude stánků více. Ti, kteří si nakoupili na far-mářských trzích, mohli využít i druhou stranu náměstí, kde se konal již 11. ročník akce Kámen a šperk v Českém ráji. Úvodního slova se ujala místostarostka Jana Svobodová spolu s radním Michalem Křížem, kteří přítomné přivítali. Slova se ujala také statutární náměstkyně hejtmana Hana Maierová, která zavzpo-mínala na mineraloga Tomáše Řídkošila, který začátkem července náhle zemřel.

Návštěvníci si mohli vychutnat poslech hudby – Adina Atlas a Peprintová Slunce, Waldovy Matušky, Funk Corporation atd., nakoupit si šperky či rýžovat české granátky. Příjemnou novinkou byl vláček s průvodcem, který vyrazil na svoji cestu po městě z náměstí Českého ráje, dále pak do Skálovy ulice kolem Muzea, Střední umělecko průmyslové školy do ulice 28. října a přes Mariánské náměstí do synagogy a Jiráskovou ulicí zpět na náměstí. Cestující si mohli užít alespoň příjemný větřík a pokochat se jízdnou po městě. Po celou cestu jim průvodkyně vyprávěla zajímavosti a historii o jednotlivých místech ve městě, které vláček míjel. Večer byl završen promítáním v letním kině filmem Jak dostat tatínka do polepšovny. Kromě náměstí se v průběhu dne také konaly tvůrčí dílny v Kamenářském domě v muzeu, ukázka broušení drahých kame-nů v Galerii Granát a otevřené byly i prostory Střední uměleckoprůmyslové školy.

I přes velkou snahu Města Turnova a dalších spolupořadatelů se Kámen a šperk v Českém ráji stále nestává „top akcí Turnova“. „Je asi na zvážení jak tuto akci pro příští rok pojmout, zda nezvolit vhodnější termín anebo zcela neobměnit program,“ dodala Jana Svobodová.

Autor / zdroj: Jana Svobodová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA