AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí.
Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí.
22.7.2015

Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí

KOZÁKOV

Skály v Měsíčním údolí pod Kozákovem jsou navštěvovanou oblastí a zvláště přes letní prázdniny se zde pohybuje řada turistů, kteří neznají dokonale terén. Pád neopatrného turisty v této lokalitě se stal včera tématem prověřovacího cvičení, které bylo utajeno jak zasahujícím hasičům, tak operátorům na Krajském operačním a informačním středisku HZS Libereckého kraje. Událost všichni brali jako „ostrý" výjezd.

Po ohlášení pádu turisty ze skalní vyhlídky na římsu ve výšce dvanácti metrů se tak rozjela záchranná akce pro lezecké družstvo profesionálních hasičů ze stanice Semily, povoláni byli i profesionální hasiči z Turnova. Místo zásahu bylo určeno souřadnicemi GPS a byl prověřen tento způsob orientace. Když hasiči dorazili na místo, objevili zraněnou osobu v bezvědomí, která spadla z cca 20 metrů na polici ve výšce cca 12 metrů. Hasiči ke zraněnému slanili, s sebou měli nezbytný zdravotnický batoh, speciální nosítka SKED, vakuové dlahy. „Na polici se jim podařilo zraněnému nasadit krční límec, uložit ho do vakuové matrace a v nosítkách byl s jedním záchranářem spuštěn na zem. Zde byl turista předán a cvičení tím ukončeno," popsal mjr. Bc. Petr Farský, velitel stanice Semily.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA