AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí.
Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí.
22.7.2015

Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí

KOZÁKOV

Skály v Měsíčním údolí pod Kozákovem jsou navštěvovanou oblastí a zvláště přes letní prázdniny se zde pohybuje řada turistů, kteří neznají dokonale terén. Pád neopatrného turisty v této lokalitě se stal včera tématem prověřovacího cvičení, které bylo utajeno jak zasahujícím hasičům, tak operátorům na Krajském operačním a informačním středisku HZS Libereckého kraje. Událost všichni brali jako „ostrý" výjezd.

Po ohlášení pádu turisty ze skalní vyhlídky na římsu ve výšce dvanácti metrů se tak rozjela záchranná akce pro lezecké družstvo profesionálních hasičů ze stanice Semily, povoláni byli i profesionální hasiči z Turnova. Místo zásahu bylo určeno souřadnicemi GPS a byl prověřen tento způsob orientace. Když hasiči dorazili na místo, objevili zraněnou osobu v bezvědomí, která spadla z cca 20 metrů na polici ve výšce cca 12 metrů. Hasiči ke zraněnému slanili, s sebou měli nezbytný zdravotnický batoh, speciální nosítka SKED, vakuové dlahy. „Na polici se jim podařilo zraněnému nasadit krční límec, uložit ho do vakuové matrace a v nosítkách byl s jedním záchranářem spuštěn na zem. Zde byl turista předán a cvičení tím ukončeno," popsal mjr. Bc. Petr Farský, velitel stanice Semily.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA