AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí.
Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí.
22.7.2015

Hasiči cvičili záchranu turisty, který spadl ze skály v Měsíčním údolí

KOZÁKOV

Skály v Měsíčním údolí pod Kozákovem jsou navštěvovanou oblastí a zvláště přes letní prázdniny se zde pohybuje řada turistů, kteří neznají dokonale terén. Pád neopatrného turisty v této lokalitě se stal včera tématem prověřovacího cvičení, které bylo utajeno jak zasahujícím hasičům, tak operátorům na Krajském operačním a informačním středisku HZS Libereckého kraje. Událost všichni brali jako „ostrý" výjezd.

Po ohlášení pádu turisty ze skalní vyhlídky na římsu ve výšce dvanácti metrů se tak rozjela záchranná akce pro lezecké družstvo profesionálních hasičů ze stanice Semily, povoláni byli i profesionální hasiči z Turnova. Místo zásahu bylo určeno souřadnicemi GPS a byl prověřen tento způsob orientace. Když hasiči dorazili na místo, objevili zraněnou osobu v bezvědomí, která spadla z cca 20 metrů na polici ve výšce cca 12 metrů. Hasiči ke zraněnému slanili, s sebou měli nezbytný zdravotnický batoh, speciální nosítka SKED, vakuové dlahy. „Na polici se jim podařilo zraněnému nasadit krční límec, uložit ho do vakuové matrace a v nosítkách byl s jedním záchranářem spuštěn na zem. Zde byl turista předán a cvičení tím ukončeno," popsal mjr. Bc. Petr Farský, velitel stanice Semily.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA