AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
16.7.2015

O zeleň bude v Semilech pečovat městský zahradník

SEMILY

Nastavení koncepční a efektivnější péče o zeleň města - stovky stromů, keřů a rozlehlé zelené plochy. To bude hlavní náplní práce Ing. Romana Špidlena, městského zahradníka v Semilech.

Úzce při tom bude spolupracovat s městským architektem Ing. arch. Martinem Hilpertem. Město Semily dlouhodobě usiluje o zkrášlení zeleně například soutěží "Semily, město kvetoucí", letničkovou výsadbou, ale i pravidelnou údržbou zelených ploch a vybudováním kompostárny.

"Chceme v tomto trendu pokračovat i nadále a nově i prostřednictvím městského zahradníka více koordinovat a zkvalitnit péči o stromy, keře a zelené plochy ve městě," říká Lena Mlejnková, starostka města Semily.

"Tradiční role městského zahradníka má ve městě své místo, navíc koncepční přístup k péči o zeleň ušetří městu nemalé finanční prostředky. V posledních měsících proběhla v mnoha částech města rozsáhlá revitalizace zeleně, a proto se chceme o nově upravené a vysázené plochy správně starat," dodává starostka.

Odborným rádcem při péči o městskou zeleň na základě smlouvy s městem bude od nynějška do konce roku 2018 Ing. Roman Špidlen. Vedle odborných znalostí je jeho nespornou výhodou i znalost města. O tom, jak by měla vypadat spolupráce městského zahradníka s městským architektem, má vedení radnice také jasno.

"Městský zahradník by se měl vedle konzultační činnosti a koncepčního směřování každodenní péče o zeleň podílet na přípravě zadání pro změny územního plánu města Semily, a kromě jiného by se měl účastnit jednání, při kterých se bude rozhodovat o architektonicky a urbanisticky náročných stavbách nebo záměrech, které městskou zeleň ovlivní," doplňuje Lena Mlejnková.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA