AKTUÁLNĚ / Společnost

16.7.2015

O zeleň bude v Semilech pečovat městský zahradník

SEMILY

Nastavení koncepční a efektivnější péče o zeleň města - stovky stromů, keřů a rozlehlé zelené plochy. To bude hlavní náplní práce Ing. Romana Špidlena, městského zahradníka v Semilech.

Úzce při tom bude spolupracovat s městským architektem Ing. arch. Martinem Hilpertem. Město Semily dlouhodobě usiluje o zkrášlení zeleně například soutěží "Semily, město kvetoucí", letničkovou výsadbou, ale i pravidelnou údržbou zelených ploch a vybudováním kompostárny.

"Chceme v tomto trendu pokračovat i nadále a nově i prostřednictvím městského zahradníka více koordinovat a zkvalitnit péči o stromy, keře a zelené plochy ve městě," říká Lena Mlejnková, starostka města Semily.

"Tradiční role městského zahradníka má ve městě své místo, navíc koncepční přístup k péči o zeleň ušetří městu nemalé finanční prostředky. V posledních měsících proběhla v mnoha částech města rozsáhlá revitalizace zeleně, a proto se chceme o nově upravené a vysázené plochy správně starat," dodává starostka.

Odborným rádcem při péči o městskou zeleň na základě smlouvy s městem bude od nynějška do konce roku 2018 Ing. Roman Špidlen. Vedle odborných znalostí je jeho nespornou výhodou i znalost města. O tom, jak by měla vypadat spolupráce městského zahradníka s městským architektem, má vedení radnice také jasno.

"Městský zahradník by se měl vedle konzultační činnosti a koncepčního směřování každodenní péče o zeleň podílet na přípravě zadání pro změny územního plánu města Semily, a kromě jiného by se měl účastnit jednání, při kterých se bude rozhodovat o architektonicky a urbanisticky náročných stavbách nebo záměrech, které městskou zeleň ovlivní," doplňuje Lena Mlejnková.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA