AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
9.7.2015

Elektronické aukce ušetřily Libereckému kraji více 3 miliony korun

LIBERECKÝ KRAJ

Liberecký kraj již desátým rokem využívá k nákupu materiálu a potřeb elektronické aukce. Za zmíněné období uskutečnil 73 elektronických aukcí. Nákupy prováděné touto cestou se ukazují být velkou úsporou, neboť se za dobu jejich využívání podařilo ušetřit za všechny nákupy 3,34 mil. Kč (16,37% / porovnání posuzováno vždy k poslednímu nákupu).

„Liberecký kraj využívá nástroje elektronických aukcí od nákupu spotřebního materiálu, hygienických potřeb, propagačních předmětů až po nákup telekomunikačních služeb. Virtuální eAukční síň PROebiz je certifikována dle vyhlášky č. 9/2011 Sb. Vyhovuje tak aktuálně platnému Zákonu o veřejných zakázkách i jeho pozdějším novelizacím,“ upozorňuje Marek Pieter, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Největší úspory přinesly elektronické aukce zejména v oblasti telekomunikací. Za nákup služeb mobilních operátorů se v porovnání s obdobím před zavedením elektronických aukcí podařilo ušetřit více než polovinu nákladů (53,43%), v případě nákladů za pevné telefonní linky dokonce 72,27%. V korunách za služby mobilních operátorů zaplatil Liberecký kraj o 803.000 Kč méně, za volání z pevných linek uspořil 782.000 Kč.

Elektronické aukce k nákupům materiálu bude nově využívat kromě Krajského úřadu Libereckého kraje také všech 99 organizací, jejichž je Liberecký kraj zřizovatelem.

„Výhoda nástroje elektronické aukce spočívá v možnosti okamžitého podávání nabídek dodavatelů v daný čas, v reakci na již podané nabídky konkurence. Aukce probíhá on-line a díky přímé soutěži dodavatelů a možnosti prodlužování času při každé změně podané nabídky před koncem soutěžního kola, lze dosáhnout znatelně lepších výsledků, než při běžném individuálním vyjednávání o ceně a obchodních podmínkách mezi odběratelem a dodavateli,“ doplnil Marek Pieter.

V systému PROebiz, který využívá i Liberecký kraj, již bylo uskutečněno více než 130 tisíc eAukcí a jeho služby již využilo téměř dva tisíce firem, měst či institucí. Stejný systém k nákupům materiálů využívají např. České dráhy, Český rozhlas, Ústřední vojenská nemocnice Střešovice, řada dalších nemocnic v České republice, města jako třeba Most, Havířov, Olomouc, Žamberk, Tábor a další. Prostřednictvím systému nakupují i firmy a instituce z okolních zemí, z Polska či Slovenska.

Autor / zdroj: Blanka Daníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA