AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Obec Mříčná.
Obec Mříčná.
2.7.2015

Vítězem soutěže Vesnice roku 2015 Libereckého kraje je obec Mříčná

MŘÍČNÁ

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2015 v Libereckém kraji se stala Mříčná na Semilsku. Hodnotitelská komise ocenila zejména komplexní přístup k celkovému rozvoji obce v oblasti vzdělávání, mládeže, spolkového života a životního prostředí.

„V Libereckém kraji se do letošního ročníku soutěže přihlásilo 15 obcí. V jubilejním jednadvacátém ročníku soutěže se o titul Vesnice roku 2015 utkalo šest obcí ze Semilska, tři obce z Českolipska, dvě z Jablonecka a čtyři z Liberecka. Přihlášené obce byly hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce,“ řekl Vít Příkaský, radní Libereckého kraje pověřený řízením resortu rozvoje, který společně s ostatními subjekty soutěž v Libereckém kraji pořádá.

Devítičlenná komise hodnotitelů navštívila během čtyř červnových dnů všechny přihlášené vesnice. Každá obec měla na svou prezentaci maximálně 2 hodiny. Komise hodnotila způsob prezentace obce, body mohli soutěžící nasbírat i například materiály, které obce předložily společně s přihláškou do soutěže. Nejlépe si vedla již zmíněná Mříčná.

Mříčná za vítězství v krajském kole obdrží vedle zlaté stuhy a postupu do republikového finále také finanční ocenění ve výši 1.000.000 Kč. Slavnostní předání cen proběhne 12. srpna tohoto roku přímo ve vítězné obci, tj. v Mříčné. V období mezi 3. 8. - 5. 9. navštíví Mříčnou celostátní komise soutěže, která následně ze třinácti finalistů vybere letošního vítěze. V sobotu 19. září 2015, na luhačovickém Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem“, oznámí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vítěze soutěže Vesnice roku 2015.

V soutěži Vesnice roku jsou každoročně udělována i další ocenění, spojená s možností dotace z Programu obnovy a rozvoje venkova ve výši 300 tisíc korun. Modrou stuhu za společenský život získal Bozkov ze Semilska, bílou stuhu za činnost mládeže získal českolipský Prysk. Oranžová stuha za spolupráci obce se zemědělským subjektem putuje do obce Všeň na Semilsku a zelenou stuhou za péči o zeleň a životní prostředí se budou moci pochlubit v Kruhu, který se nachází také na Semilsku.

Umístění účastníků krajského kola soutěže Vesnice roku 2015 v Libereckém kraji

Zlatá stuha – krajský vítěz
Mříčná (okres Semily)

Modrá stuha – za společenský život
Bozkov (okres Semily)

Bílá stuha – za činnost mládeže
Prysk (okres Česká Lípa)

Zelená stuha – za péči o zeleň a životní prostředí
Kruh (okres Semily)

Oranžová stuha – za spolupráci obce a zemědělského subjektu
Všeň (okres Semily)

Cena naděje pro živý venkov - ocenění za místní spolkový život a občanskou společnost
Osečná (okres Liberec)

Skokan roku
Dlouhý Most (okres Liberec)

Ocenění za rozvoj venkova
Chuchelna (okres Semily)

Diplom za moderní knihovnické a informační služby
Radimovice (okres Liberec)

Diplom za vzorné vedení obecní kroniky
Heřmanice (okres Liberec)

Zlatá cihla v Programu obnovy venkova za příkladné stavby na venkově, realizované v duchu Programu obnovy venkova nebyla v žádné kategorii udělena.

Autor / zdroj: Blanka Daníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA