AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
1.7.2015

Zlatou popelnici 2014 získaly Harrachov a Albrechtice v Jizerských horách

HARRACHOV / ALBRECHTICE

Slavnostní vyhlášení jubilejního desátého ročníku soutěže měst a obcí Libereckého kraje v třídění odpadů „Zlatá popelnice“ se uskutečnilo v hotelu Ještěd v Liberci ve středu 24. června.

V kategorii měst celého kraje zvítězilo opět město Harrachov, které první místo obsadilo už potřetí, před městem Rokytnice nad Jizerou a Ralskem. Skokanem roku se stala obec Tuháň. Mezi obcemi byli nejzodpovědnější k životnímu prostředí obyvatelé obce Albrechtice v Jizerských horách před Troskovicemi a Bedřichovem.

Každoroční pravidelné klání je jednou z celé řady aktivit Libereckého kraje a autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., které jsou zaměřené na podporu tříděného sběru využitelných složek odpadů, tedy papíru, skla, plastů či nápojových kartonů.

Vítěz mezi městy, Harrachov, se může pochlubit více než 65 kilogramy vytříděného odpadu na jednoho obyvatele za rok. V Rokytnici nad Jizerou to bylo zhruba o čtyři kilogramy méně. Bronzové Ralsko vykázalo bezmála 60 kilogramů. Ve vytříděném množství si vedli lépe zástupci kategorie „obce“. Obyvatelé Albrechtic v Jizerských horách vytřídili v průměru více než 101 kilogramů, Troskovice 97 kilogramů a třetí Bedřichov přes 92 kilogramů.

Soutěž si opět získala velkou pozornost. Zástupci těch nejlepších obcí a měst z obou kategorií obdrželi skleněné vázy odstupňované podle úspěšnosti. Za vítězství pak město Harrachov získalo finanční odměnu ve výši 60.000 Kč a nejúspěšnější obec, Albrechtice v Jizerských horách, šek v hodnotě 40.000 Kč.

Do soutěže Zlatá popelnice jsou automaticky zařazeny všechny obce v Libereckém kraji zapojené do systému EKO-KOM. Každý ročník soutěže je zahájen prvním dnem kalendářního roku a probíhá po celých dvanáct měsíců.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA