AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
24.6.2015

Kraj podpoří sportovní areál Hraběnka v Jilemnici

JILEMNICE

Zastupitelstvo Libereckého kraje souhlasilo na svém 6. zasedání 23. června 2015 se záměrem poskytnout 5 mil. Kč městu Jilemnice na realizaci projektu „Všesportovní a volnočasový areál Hraběnka“.

Projekt „Všesportovní a volnočasový areál Hraběnka“ počítá s celkovým rozpočtem 50 mil. Kč a měl by být ukončen v září 2016. Vedle Libereckého kraje se na jeho financování má podílet město Jilemnice a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Plánována je výstavba moderního sportovního areálu, jehož součástí je stavba sítě zpevněných komunikací v rozsahu 7,8 km s univerzálním využitím, biatlonové střelnice s celkem 20 střeleckými stavy včetně osvětlení a provozní budovy určené pro místní sportovní oddíly, školy a veřejnost. Dále se postaví tři nové manipulační plochy a pořídí se technologie pro zasněžování.

„V podpoře tohoto areálu vidíme přínos i pro zachování středního školství na Jilemnicku, areál totiž budou využívat i žáci Gymnázia a Střední odborné školy v Jilemnici, především pak z jeho sportovního zaměření,“ komentuje záměr Alena Losová, radní pověřená vedením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. I v současně době je lokalita, i přes neuspokojivý stav, využívána veřejností pro sportovní účely, v zimě pro běh na lyžích, v létě pak pro cyklistiku a jízdu na kolečkových bruslích.

Po dokončení projektu se majitelem areálu Hraběnka stane město Jilemnice, správcem pak příspěvková organizace města Sportovní centrum Jilemnice. Areál budou k volnočasovým a sportovním aktivitám využívat místní obyvatelé, turisté i školy. Rovněž jej využijí místní sportovní oddíly, zejména Klub biatlonu Jilemnice, Český krkonošský spolek SKI Jilemnice a pod ně spadající sportovní centra mládeže. Areál zůstane veřejnosti celoročně volně přístupný vyjma střelnice 24 hodin denně.

„Domnívám se, že by v budoucnu měla být upravena Strategie podpory sportu v Libereckém kraji, tak aby mohly být podporovány podobné projekty, jako je právě Všesportovní a volnočasový areál Hraběnka. Liberecký kraj má oprávněně pověst sportovního regionu. Na kariéru se u nás připravují opravdu špičkoví sportovci a je třeba jim v jejich úsilí a snaze pomáhat,“ doplnil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA