AKTUÁLNĚ / Společnost

24.6.2015

Kraj podpoří sportovní areál Hraběnka v Jilemnici

JILEMNICE

Zastupitelstvo Libereckého kraje souhlasilo na svém 6. zasedání 23. června 2015 se záměrem poskytnout 5 mil. Kč městu Jilemnice na realizaci projektu „Všesportovní a volnočasový areál Hraběnka“.

Projekt „Všesportovní a volnočasový areál Hraběnka“ počítá s celkovým rozpočtem 50 mil. Kč a měl by být ukončen v září 2016. Vedle Libereckého kraje se na jeho financování má podílet město Jilemnice a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Plánována je výstavba moderního sportovního areálu, jehož součástí je stavba sítě zpevněných komunikací v rozsahu 7,8 km s univerzálním využitím, biatlonové střelnice s celkem 20 střeleckými stavy včetně osvětlení a provozní budovy určené pro místní sportovní oddíly, školy a veřejnost. Dále se postaví tři nové manipulační plochy a pořídí se technologie pro zasněžování.

„V podpoře tohoto areálu vidíme přínos i pro zachování středního školství na Jilemnicku, areál totiž budou využívat i žáci Gymnázia a Střední odborné školy v Jilemnici, především pak z jeho sportovního zaměření,“ komentuje záměr Alena Losová, radní pověřená vedením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. I v současně době je lokalita, i přes neuspokojivý stav, využívána veřejností pro sportovní účely, v zimě pro běh na lyžích, v létě pak pro cyklistiku a jízdu na kolečkových bruslích.

Po dokončení projektu se majitelem areálu Hraběnka stane město Jilemnice, správcem pak příspěvková organizace města Sportovní centrum Jilemnice. Areál budou k volnočasovým a sportovním aktivitám využívat místní obyvatelé, turisté i školy. Rovněž jej využijí místní sportovní oddíly, zejména Klub biatlonu Jilemnice, Český krkonošský spolek SKI Jilemnice a pod ně spadající sportovní centra mládeže. Areál zůstane veřejnosti celoročně volně přístupný vyjma střelnice 24 hodin denně.

„Domnívám se, že by v budoucnu měla být upravena Strategie podpory sportu v Libereckém kraji, tak aby mohly být podporovány podobné projekty, jako je právě Všesportovní a volnočasový areál Hraběnka. Liberecký kraj má oprávněně pověst sportovního regionu. Na kariéru se u nás připravují opravdu špičkoví sportovci a je třeba jim v jejich úsilí a snaze pomáhat,“ doplnil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA