AKTUÁLNĚ / Společnost

27.5.2015

Každý požár ohlaste hasičům. Pokud tak neučiníte, hrozí Vám sankce

Zákon o požární ochraně ukládá každému občanovi povinnost bezodkladně ohlásit každý požár, který vznikne v objektech a jiných místech, které vlastní nebo užívá. Pokud tak neučiní vystavuje se riziku možné sankce.

„Podaří-li se lidem požár uhasit vlastními silami, tak se mylně domnívají, že je zbytečné hlásit jej hasičům. Na nás se obrátí až tehdy, když zkontaktují svoji pojišťovnu a zjistí, že k uplatnění náhrady vzniklé škody potřebují od nás stanovisko“, uvádí kpt. Ing. Jiří Zelenka, krajský vyšetřovatel.

Pro příklad může posloužit požár, který vypukl vlivem nedbalosti v sobotu 23. května 2015 v poledních hodinách v domě na Pacovsku a který majitelé domu sami uhasili. Hasičům však skutečnost, že u nich v kuchyni hořelo ohlásili až v úterý 26. května 2015. Při hašení požáru se přitom popálila majitelka domu a požár za sebou zanechal škodu 10 tisíc korun.

Pozdní ohlášení požáru přitom může celou situaci jen a jen zkomplikovat, a to hlavně ve chvíli, kdy se majitel snaží následky požáru odstranit. Vyšetřovatelé hasičů pak mohou do stanoviska pro pojišťovnu popsat pouze stav a škody, které na místě požáru zjistí, nikoliv ty, které majitel či uživatel domu uvádí.

„Pamatujte tedy na to, že požár je nutné ohlásit bezodkladně. Neučiníte-li tak, hrozí Vám pokuta až do výše 25 tisíc korun,“ varuje Zelenka.

Autor / zdroj: Petra Musilová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Semilech se rozsvítí vánoční strom tradičně na Riegrově náměstí

První adventní neděle 2. prosince bude v Semilech po roce patřit slavnosti rozsvěcení vánočního stromu. Ten najde své místo tradičně na Riegrově náměs

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Základní umělecké školy odehrály unikátní sérii divadelních představení, která oslavila sto let republiky

Pět představení s názvem „O životě jedné republiky“ odehráli v průběhu října žáci základních uměleckých škol (ZUŠ). Celkem 195 dětí z deseti škol kraj

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě