AKTUÁLNĚ / Společnost

21.5.2015

Kraj pokračuje v úsporách při vypisování veřejných zakázek, od začátku roku ušetřil přes 25 mil. Kč

LIBERECKÝ KRAJ

Liberecký kraj vyhodnocuje úspory při zadávání veřejných zakázek. Od začátku letošního roku se na 23 veřejných zakázkách podařilo ušetřit již celkem 25.567.971 Kč.

V období od 1. 1. 2015 do 30. 4. 2015 bylo vyhodnoceno celkem 7 veřejných zakázek zadávaných dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách a 16 veřejných zakázek malého rozsahu na silniční stavby zadávaných resortem investic.

Jejich předpokládaná hodnota činila 157.798.938 Kč bez DPH. Vysoutěžené částky, resp. ceny dle smluv jsou ve výši 132.230.967 Kč bez DPH. Libereckému kraji to tak přineslo úsporu přes 16 % z původně stanovené hodnoty zakázek.

„My samozřejmě velmi důsledně prověřujeme zachování kvality dle projektové dokumentace. Při zadávání veřejných zakázek dosahujeme významných úspor, i když v porovnání s minulým rokem jsou o něco nižší, protože se obecně soutěží více stavebních zakázek,“ doplnil náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky Marek Pieter.

Autor / zdroj: Markéta Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA