AKTUÁLNĚ / Společnost

5.12.2010

Většina Čechů nesouhlasí s výstavbou nových mešit na českém území

S výstavbou nových mešit na území Česka nesouhlasí 75,2 procenta lidí. Naopak 14,8 procenta dotázaných s výstavbou mešit souhlasí, vyplývá to z průzkumu společnosti Sanep zveřejněného v neděli.

S negativním názorem prezidenta Václava Klause na výstavbu mešit se ztotožňuje 77,2 procenta domácí veřejnosti.

Většina Čechů (76,2 %) zastává také názor, že národní hodnoty jsou vystavěny na křesťanských hodnotách. Výstavba nových mešit by podle 69,2 procenta respondentů průzkumu narušila kulturní a historickou tradici českého národa.

Českou historii a kulturní tradice, které vycházejí právě z křesťanství, považuje 65,7 procenta dotázaných za nedotknutelnou.

Více než polovina (65,8%) Čechů se také domnívá, že by se politická reprezentace měla ostře postavit proti výstavbě nových mešit.

České republice funguje přibližně 15 islámských modliteben a za mešity lze označit pouze dvě, a to v Brně a v Praze. V Čechách žije přibližně 15 až 20 tisíc lidí muslimského vyznání. Islám pravidelně praktikuje zhruba jeden nebo dva tisíce muslimů.

Průzkum na reprezentativním vzorku 14 398 dotázaných ve věku 18-69 let provedla společnost Sanep 5. až 19. listopadu.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Synagoga v Turnově hostí koncert izraelské zpěvačky Victorie Hanny

Světově známou izraelskou zpěvačku Victorii Hannu přivítá Turnov. V tamní synagoze vystoupí v úterý 16. července v 18 hodin.

Post

Méně známé, ale zajímavé místo kraje: Harrachovská hrobka v Horní Branné

Řadu neznámých nebo méně známých, ale přesto náramně zajímavých míst se může pochlubit Liberecký kraj. Dalším, které se k nim řadí, je Harrachovská hr

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA